Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. aug. 2022Vavrinec
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Bratislavský mestský poslanec Milan Vetrák
Bratislavský mestský poslanec Milan Vetrák
13.12.2016 14:11 Domov
Vetrák sa chce pre parkovanie v Bratislave obrátiť na prokuratúru, nepozdáva sa mu nediskriminácia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.12.2016 14:11 Domov

Vetrák sa chce pre parkovanie v Bratislave obrátiť na prokuratúru, nepozdáva sa mu nediskrimináciaBRATISLAVA - Bratislavský mestský poslanec Milan Vetrák sa chce pre jednotnú parkovaciu politiku v hlavnom meste obrátiť začiatkom budúceho roka na prokuratúru. Hoci takúto reguláciu parkovania na mestskom zastupiteľstve vo štvrtok (8. 12.) podporil, dve otázky v schválenom nariadení sú podľa neho v rozpore so zákonom, a to s princípom nediskriminácie.


"Plánujem sa obrátiť na prokuratúru, aby to preverila, či je môj názor správny," uviedol pre TASR Vetrák. Poslanci, ktorí všeobecne záväzné nariadenie (VZN) k parkovaniu schválili, sa podľa jeho slov dohodli, že do konca júna sa predloží revízia schváleného nariadenia podľa toho, aké štatistické údaje dovtedy budú k dispozícii, aké posúdenie príde z prokuratúry a aké budú poznatky z uplatňovania nových pravidiel parkovania v Bratislave za prvých šesť mesiacov.

 

V prípade princípu nediskriminácie a súladu s antidiskriminačným zákonom sa poslanec nazdáva, že nie je možné zaviesť úhradu rozdielnych súm za vydanie parkovacích kariet na jeden byt, ak v ňom žije viac plnoletých a právne spôsobilých osôb. "Treba dať všetkým takýmto osobám rovnakú sadzbu alebo umožniť, aby sa dohodli, kto z nich bude mať prvú, druhú, tretiu a ďalšie karty. Ak sa nedohodnú, upraviť vo VZN režim, ako to bude fungovať," vysvetlil Vetrák. Ako tvrdí, túto otázku už košická prokuratúra vyhodnotila ako protizákonnú a bratislavské VZN to má upravené rovnako.

 

Vetrák taktiež upozorňuje, že nie je možné z režimu takzvanej "bratislavskej karty" vylúčiť mestskú časť Staré Mesto. "Pretože jeho obyvatelia budú mať oproti ostatným neoprávnenú výhodu spočívajúcu v tom, že v inej mestskej časti Bratislavy nebudú musieť platiť za parkovanie nič na rozdiel od všetkých ostatných Bratislavčanov, ktorí budú musieť v Starom Meste platiť za parkovanie príslušnú sumu podľa VZN odvíjajúcu sa od sadzieb parkovania stanovených Starým Mestom," uviedol poslanec.

 

Novú celomestskú parkovaciu politiku Vetrák podporil, pretože spĺňa na 80 percent jeho predstavy o rámcovej politike a mestský materiál bol poslaneckými pozmeňujúcimi návrhmi zásadne zmenený tak, že sa zaviedla "bratislavská karta" a umožnilo sa mestským častiam dva roky prevádzkovať parkovaciu politiku v testovacej prevádzke.

 

Bratislavský magistrát nerozumie výhradám Vetráka, keďže za takéto znenie VZN hlasoval. "Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal priamo pri schvaľovaní materiálu avizoval, že je pripravený v prípade akýchkoľvek nejasností či nejednoznačných interpretácií nariadenie upraviť a systém vylepšovať," uviedla pre TASR hovorkyňa hlavného mesta Ivana Skokanová.

 

Mestskí poslanci vo štvrtok (8. 12.) schválili zavedenie jednotnej parkovacej politiky v Bratislave od marca budúceho roka. Táto regulácia parkovania má v meste nastaviť jasné pravidlá, zvýhodniť Bratislavčanov a spraviť poriadok vo verejných priestranstvách. Bratislavské mestské časti sa budú môcť slobodne rozhodnúť, či do tejto parkovacej politiky vstúpia.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok