Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. máj. 2022Želmíra
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Veronika Remišová
Veronika Remišová
10.01.2022 11:37 Domov
Veronika Remišová chystá zaujímavú novelu zákona
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.01.2022 11:37 Domov

Veronika Remišová chystá zaujímavú novelu zákonaBRATISLAVA - Vicepremiérka a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) pripravuje novelu zákona o informačných technológiách (IT) vo verejnej správe. Čo bude jej cieľom?


Jej cieľom bude spresniť vymedzenie vecnej a osobnej pôsobnosti zákona o IT vo verejnej správe, upraviť podmienky osobitných postupov podľa tohto zákona či doplniť pôsobnosť orgánu vedenia a oblasť koordinovania životných situácií. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na portáli slov-lex.sk.

 

 

Legislatíva by tiež mala doplniť právne vymedzenie jednotného dizajnového manuálu a procesov s tým súvisiacich a takisto zjednodušiť právnu úpravu postupu v oblasti činností vládnej jednotky pre riešenie počítačových incidentov CSIRT spresnením úpravy výkonu jednotlivých kompetencií. Cieľom novely je aj stanovenie právnej úpravy riešenia problémov týkajúcich sa nahlasovania a riešenia kybernetických bezpečnostných incidentov v rámci verejného sektora.

 

Rezort informatizácie chce v legislatíve stanoviť doteraz chýbajúcu právnu úpravu nahlasovania a zverejňovania zraniteľností a zakotviť v novele kompetencie ministerstva v rámci kyberbezpečnosti v rámci verejného sektora.

 

 

Remišovej ministerstvo by chcelo v novele doplniť aj chýbajúcu úpravu spracovania osobných údajov a stanoviť v nej úpravu vedúcu k efektívnej implementácii projektov z eurofondov. Ďalšími cieľmi novely sú stanovenie podmienok využívania vládneho elektronického komunikačného systému Govnet a zjednotenie existujúcich definícií.

 

Zmeny zákona o IT vo verejnej správe argumentuje rezort tým, že v praxi sa vyskytli prípady, keď bola pôsobnosť zákona nesprávne vykladaná orgánmi riadenia. Remišovej rezort si tiež myslí, že v súčasnosti nie sú jasne právne stanovené postupy riešenia kyberbezpečnostných incidentov.

 

Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy novely do 24. januára tohto roka, pripomienkovanie sa začne zrejme vo februári alebo v marci.

 

Prečítajte si: Zuzana Čaputová chce podľa Igora Matoviča povaliť vládu

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok