Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
29. máj. 2023Vilma
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
ilustračné foto
ilustračné foto
25.08.2018 19:30 Ekonomika
Veritelia burzy Mt. Gox môžu predkladať svoje žiadosti aj elektronicky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.08.2018 19:30 Ekonomika

Veritelia burzy Mt. Gox môžu predkladať svoje žiadosti aj elektronickyTOKIO – Veritelia už nefungujúcej burzy Mt. Gox odteraz môžu začať predkladať svoje žiadosti o odškodnenie v novoschválenom rehabilitačnom procese.


Správca konkurznej podstaty Mt.Gox Nobuaki Kobayashi oznámil, že pre veriteľov už funguje elektronický systém podávania žiadostí, bez ohľadu na to, či predložili svoje pohľadávky v predchádzajúcom konkurznom konaní.

 

Veritelia slávili jeden úspech už v júni, keď okresný súd v Tokiu prekvalifikoval bankrot burzy do občianskeho rehabilitačného procesu. Najdôležitejšia zmena v tomto rozhodnutí súdu je, že veritelia dostanú svoje Bitcoiny namiesto finančného odškodnenia vo výške hodnoty BTC začiatkom roka 2014, keď burza išla do krachu.

 

 

Kobayashi oznámil, že veritelia majú svoje žiadosti predložiť do 22. októbra. Klienti Mt.Gox, ktorí už zabudli svoje prihlasovacie údaje, môžu posielať svoje žiadosti písomne na adresu v Tokiu, ktorú určí správca Kobayashi.

 

Mt. Gox bola svojho času najväčšia bitcoinová burza na svete a baknrot vyhlásila vo februári 2014, keď ju napadli hackeri a ukradli 744.000 Bitcoinov. Veritelia následne začali dlhoročný proces v snahe získať svoje finančné prostriedky.

 

 

Vzhľadom na to, že cena Bitcoinu koncom minulého roka vzrástla na takmer 20.000 dolárov, niekoľko veriteľov podalo návrh na konkurzný súd v Tokiu, aby bol proces prekvalifikovaný na občiansku rehabilitáciu.

 

Právnici, ktorí zastupujú niekoľko veriteľov burzy Mt.Gox, žiadajú navrhovaný spôsob odškodnenia a tvrdia, že Mt.Gox by mala veriteľom vrátiť rovnaké kryptomeny, ktoré si jej klienti uložili na burze.reklama


Zdroj: netky TT

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok