Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Vakcína na Covid-19
Vakcína na Covid-19
15.02.2021 09:52 Zahraničie
Veľká Británia bude tento mesiac testovať vakcínu na Covid-19 u približne 300 detí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2021 09:52 Zahraničie

Veľká Británia bude tento mesiac testovať vakcínu na Covid-19 u približne 300 detíVEĽKÁ BRITÁNIA - Tento mesiac sa bude vakcína Oxford-AstraZeneca testovať u približne 300 detí od 6 do 17 rokov.


Informačný portál BBC informoval, že vo Veľkej Británii vznikla nová štúdia, ktorá bude testovať, ako dobre funguje vakcína Oxford-AstraZeneca u detí.

 

 

Zúčastní sa na ňom asi 300 dobrovoľníkov. Prvé skúšobné očkovanie sa uskutoční približne v druhej polke ferbuáraVedci vyhodnotia, či očkovanie vyvolá  silnú imunitnú odpoveď u detí vo veku od 6 do 17 rokov.

 

 

Až 240 detí dostane vakcínu a ostatné vakcínu proti meningitíde. Zúčastnia sa dobrovoľníci, ktorí žijú v blízkosti jedného zo štyroch študijných miest a to je Oxfordská univerzita, Univerzitná nemocnica St George v Londýne, Univerzitná nemocnica Southampton a Bristolská kráľovská nemocnica pre deti. Stačí vyplniť krátky dotazník.

 

Pre niektoré deti by očkovanie mohlo byť vraj veľmi prospešné no v súčasnosti neexistujú plány na očkovanie detí vakcínou Oxford-Astrazeneca vo Veľkej Británii, pretože na prevenciu Covid je povolené iba u ľudí vo veku 18 rokov a starších, preto je podľa odborníkov dôležité zistiť imunitnú odpoveď na vakcínu u detí a mladých ľudí.

 

 

Oxfordská univerzita uviedla, že ide o prvý pokus s vakcínou Covid vo vekovej skupine od 6 do 17 rokov. Uvádza sa, že sa začali ďalšie štúdie, ale iba sa meria účinnosť u osôb vo veku 16 a 17 rokov.

 

 

Prípravok Pfizer-BioNTech je povolený iba osobám starším ako 16 rokov. Zoznam prioritných vakcín vylučuje aj osoby mladšie ako 16 rokov, dokonca aj klinicky mimoriadne zraniteľné.

 

Začiatkom minulého týždňa zástupca vedúceho lekára v Anglicku, profesor Jonathan Van-Tam, pre ITV News uviedol, že prebieha niekoľko pokusov o vývoj vakcín, ktoré sú bezpečné a účinné pre deti, pričom uviedol, že je možné, že do konca roka budú nejaké licencované detské vakcíny.

 

Súvisiaci článok: Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa zrýchli. EMA schválila vakcínu od Moderny!reklama


Zdroj: BBC/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok