Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2021Vincent
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Logo videokonferencie G 20, ktoré sa konalo v Saudskej Arábii.
Logo videokonferencie G 20, ktoré sa konalo v Saudskej Arábii.
23.11.2020 11:00 Zahraničie
Vedúci predstavitelia skupiny G20 prijali záverečné vyhlásenie samitu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.11.2020 11:00 Zahraničie

Vedúci predstavitelia skupiny G20 prijali záverečné vyhlásenie samituMOSKVA - Vedúci predstavitelia krajín G20 prijali záverečné vyhlásenie zo samitu, na ktorom sa zaviazali viesť svet k silnej, udržateľnej, vyváženej a naplňujúcej ére po novej pandémii koronavírusov.


"Naďalej sa zaväzujeme podporovať všetky rozvojové a menej rozvinuté krajiny, pretože čelia vzájomne súvisiacim zdravotným, ekonomickým a sociálnym dopadom COVID-19, uznávajúc osobitné výzvy v Afrike a malých ostrovných rozvojových štátoch", uvádza sa v dokumente.

 

Aj chudobné krajiny 

Krajiny G20 sa zaviazali podporovať spravodlivú distribúciu vakcín, liekov a testov COVID-19 po celom svete, aby chudobnejšie krajiny neboli vynechané z tohto procesu.

 

 

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že účastníci podporujú moratórium na splácanie dlhov najchudobnejších krajín sveta do konca júna 2021. Vedúci predstavitelia uviedli, že globálna ekonomika sa začína zotavovať, ale proces zostáva "nerovnomerný, vysoko neistý a podlieha zvýšeným rizikám poklesu".

 

Krajiny sa zaviazali, že budú naďalej využívať všetky dostupné politické nástroje, pokiaľ to bude potrebné na ochranu životov, pracovných miest a príjmov, a vyzvali rozvojové banky, aby zintenzívnili úsilie zamerané na pomoc najchudobnejším krajinám vyrovnať sa s krízou. Uznali osobitné výzvy, ktorým čelia africké krajiny a malé ostrovné rozvojové štáty.

 

 

"Podpora multilaterálneho obchodného systému je v súčasnosti rovnako dôležitá ako vždy. Snažíme sa realizovať vytvorenie slobodného, spravodlivého, inkluzívneho, nediskriminačného, transparentného, predvídateľného a stabilného obchodného a investičného prostredia, ako aj udržiavať hranice otvorené. Budeme pokračovať v práci na zabezpečení rovnakých podmienok pre vytvorenie priaznivého obchodného prostredia", uvádza sa v dokumente.

 

Dvojdňový samit sa skončil prijatím Rijádskej deklarácie, po ktorej Saudská Arábia odovzdala predsedníctvo skupiny G20 Taliansku.

 

 

Od roku 1999 je skupina G20 neformálnym zväzom najväčších ekonomicky rozvinutých a rozvojových krajín. Zahŕňa 19 štátov (Austrália, Argentína, Brazília, Veľká Británia, Nemecko, India, Indonézia, Taliansko, Kanada, Čína, Mexiko, Rusko, Saudská Arábia, USA, Turecko, Francúzsko, Južná Afrika, Južná Kórea a Japonsko), ako aj Európska únia.

 

Zdroj:    https://ria.ru/20201122/deklaratsiya-1585806553.html

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  Pixabay, Facebook,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok