V základnej časti Tipsport extraligy padlo 1601 gólov

NETKY.SK • 5 Marec 2014, 16:11 • 2 min

BRATISLAVA - Najusilovnejší v tomto smere boli Nitrania, ktorí sa strelecky presadili 192-krát.

V základnej časti najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2013/2014 padlo dovedna 1601 gólov. V konečnej tabuľke po 54 kolách druhá Nitra bola v tomto smere najusilovnejšia, hráči spod Zobora sa postarali o 192 presných zásahov, čo znamená priemer 3,43 gólu na jeden duel. Víťaz základnej časti HC Košice bol v tejto štatistike druhý (174/3,11). Najnemohúcejší útok v tabuľkovej časti súťaže predviedol Martin, ktorý mal na konte 120 gólov v 56 stretnutiach, čo dáva priemer iba 2,14 na jeden zápas.

Najpevnejšiu obranu mali v základnej časti Tipsport extraligy Košice, ktoré inkasovali len 98-krát (priemer 1,75); najderavšiu defenzívu ukázali Žilinčania, v ich sieti skončilo až 204 pukov (3,64).

9. Dukla Trenčín 56 13 1 6 6 3 27 142:174 62 - koniec sezóny
10. MsHK DOXXbet Žilina 56 16 2 2 2 2 32 145:204 60 - baráž o účasť v extralige s víťazom I. ligy
-----------------------------------------------------------------------------
HK Orange 20 20 3 1 3 0 2 11 41:77 19

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.