Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Stropkov
Stropkov
02.10.2022 13:31 Domov
V Stropkove bude opäť krajšie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.10.2022 13:31 Domov

V Stropkove bude opäť krajšieSTROPKOV - Mesto Stropkov začalo v uplynulých dňoch s rekonštrukciou jubilárneho parku. Urobia tak radosť všetkým obyvateľom tohoto krásneho východoslovenského mesta.


Stavbu realizuje v rámci projektu s názvom Sękowa, Stropkov, Bobowa, Nižná Polianka – posilnenie cezhraničnej spolupráce v oblasti kultúrneho a prírodného dedičstva, financovaného z programu Interreg Poľsko – Slovensko. "V rámci rekonštrukcie bude súčasná dlažba nahradená maloformátovou porfýrovou dlažbou, vymenené bude osvetlenie a mestský mobiliár - parkové lavičky, odpadkové koše a informačné tabule. Stavba bude realizovaná v jednotlivých etapách tak, aby sme čo najmenej obmedzili verejnosť a zachovaný bude minimálne jeden prístup do budovy úradu práce," uviedol primátor Stropkova Ondrej Brendza. Aktuálne prebieha odkrývanie povrchu, nasledovať bude odvodnenie podkladových vrstiev a príprava na uloženie novej elektroinštalácie.

"Výsledkom projektu bude ďalšie zrevitalizované verejné priestranstvo v centre slúžiace na oddych domácich i návštevníkov. Súčasná podoba parku je z polovice 90-tych rokov, keď bola na pôvodný liaty asfalt položená zámková dlažba, osadené lavičky i parkové osvetlenie," povedal hovorca mesta Stropkov Peter Novák. Ako pokračoval, mestský park pozdĺž Hlavnej ulice bol založený v roku 1896 pri príležitosti veľkého jubilea – tisícročia Uhorska – preto sa nazýva jubilárny park. Celá stavba za takmer 193.000 eur by mala byť ukončená začiatkom budúceho roka, práce zabezpečuje mestský podnik Služba. reklama


Zdroj: TASR/Martin Petráš, Netky.sk

Foto:  fcb mesta StropkovNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok