Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. aug. 2019Elena
BratislavaBratislava 28°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.11.2014 16:17 Ekonomika
V stredu o pravidlách vyberania poplatkov od pacientov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.11.2014 16:17 Ekonomika

V stredu o pravidlách vyberania poplatkov od pacientovBRATISLAVA - Vláda by mala v stredu rokovať o návrhu novely zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia.


Ministerstvo zdravotníctva SR plánuje novelou zákona zaviesť jednoznačné pravidlá vyberania poplatkov od pacientov. Poplatok za prednostné ošetrenie môže podľa navrhovanej novely zákona poskytovateľ vybrať od pacienta len vtedy, ak ho objedná do desiatich pracovných dní. Zdravotné výkony poskytované pri liečbe choroby uvedenej v zozname chorôb a služieb súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti, pri ktorých môže poskytovateľ požadovať úhradu, má schvaľovať príslušný vyšší územný celok. Poskytovateľ ústavnej zdravotnej starostlivosti bude môcť požadovať od poistenca úhradu za nadštandardný pobyt len v prípade, ak poistenec o nadštandardný pobyt písomne požiadal.


Ministri by sa mali v stredu zaoberať aj návrhom Energetickej politiky Slovenska. Materiál definuje hlavné ciele a priority energetického sektora do roku 2035 s výhľadom na rok 2050. Energetická politika (EP) napríklad počíta s výstavbou novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Okrem výstavby tohto energetického zdroja počíta aj s projektom vodnej elektrárne Sereď a s výstavbou prečerpávacej vodnej elektrárne Ipeľ. Podľa návrhu EP elektrická energia vyrobená z obnoviteľných zdrojov energií by sa po roku 2020 už nemala podporovať vyššími výkupnými cenami. Ministerstvo hospodárstva zahrnulo do EP aj projekt ropovodného prepojenia medzi Bratislavou a rakúskym Schwechatom. Ropovod Bratislava-Schwechat Pipeline má prepájať ropovodný systém Družba s rafinériou Schwechat pri Viedni. Kabinet by mal prerokovať aj návrh Dohody medzi vládou SR a vládou Ruskej federácie o spolupráci v oblasti dlhodobých dodávok ropy z Ruskej federácie do Slovenskej republiky a tranzitu ruskej ropy cez územie Slovenskej republiky. 


Šéf rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek by mal na rokovanie kabinetu predložiť koncepciu podpory pre malých, mladých a rodinných farmárov. Koncepciou sa majú vytvoriť priaznivejšie podmienky pre podnikanie v poľnohospodárstve pre mladých, malých a rodinných farmárov. Súčasne tým chce rezort riešiť generačnú výmenu v poľnohospodárstve a podporiť zamestnanosť na slovenskom vidieku, kde je poľnohospodárstvo jedným z rozhodujúcich odvetví tvorby pracovných príležitostí. 

 

Súčasťou stredajšieho rokovania vlády má byť aj návrh nového zákona o poisťovníctve. Zákonom sa má do slovenského právneho poriadku prevziať eurosmernica o začatí a vykonávaní poistenia a zaistenia. Cieľom implementácie smernice Solventnosť II je zavedenie nového ekonomického režimu solventnosti platného pre poisťovne a zaisťovne založenom na dôslednej kvantifikácii jednotlivých rizík, ktorým sú poisťovne a zaisťovne vystavené. Vláda by mala rokovať aj o návrhu novely zákona o reklame, ako aj o návrhu na novelizáciu zákona o niektorých opatreniach na usporiadanie vlastníctva k pozemkom.reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  ThinkstockphotosNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok