V stíhacích pretekoch 3. kola SP opäť víťazne Schempp

NETKY.SK • 19 December 2015, 12:12 • 2 min

POKLJUKA - Program 3. kola SP v biatlone vyplnili v slovinskej Pokljuke stíhacie preteky. Medzi mužmi na 12,5 km trati zopakoval víťazstvo zo šprintu Nemec Simon Schempp. Na strelnici oproti konkurencii bol neomylný, druhý skončil vedúci muž priebežného poradia SP Francúz Martin Fourcade (+16,6), tretí Rus Anton Šipulin (+23,4). Z dvoch slovenských biatlonistov nebodoval do SP nikto, lepší bol Matej Kazár na 41. mieste (+3:58,5).

Víťaz zo šprintu Nemec Schempp nezvolil opatrnosť a snažil sa od začiatku zveľadiť 15-sekundový náskok na štarte. V priaznivom slnečnom počasí si ho po dokonalej prvej streľbe ustrážil, aj keď z neho pred Björndalenom ubudlo. Na strelnici sa vietor točil, niekto mieril takmer v bezvetrí, iní museli redukovať mierenie. V druhej streľbe ležmo sa obraz na čele nezmenil, len M. Fourcade sa posunul na 2. priečku, postupne však Schempp stratil náskok a keďže v ďalšej streľbe stojmo vybielili obaja všetky terče a Björndalen minul jeden, narysoval sa súboj o víťazstvo. Schempp záverečnú streľbu stojmo zvládol čisto, M. Fourcade netrafil štvrtý terč a Nemec si ľahko dobehol za ôsmym triumfom v kariére.

Zo Slovákov postúpili do stíhačky dvaja, zo 47. miesta vyštartoval Matej Kazár (+1:49), zo 60. Martin Otčenáš (+2:13). Po úvodných dvoch streleckých položkách ležmo sa posunuli vpred, Kazárova strelecká bilancia 0-0 i Otčenášova 1-0 bola povzbudzujúca, v stoji obaja 1-2 a 1-2 identicky minuli po trikrát a zmarili si vyhliadky na lepší výsledok.

Výsledky

stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Simon Schempp (Nem.) 30:46,5 (0 tr. okr.), 2. Martin Fourcade (Fr.) +16,6 (1), 3. Anton Šipulin (Rus.) 23,4 (2), 4. Tarjei Boe (Nór.) 25,2 (1), 5. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 49,2 (1), 6. Jevgenij Garaničev (Rus.) 55,5 (2), 7. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 55,6 (2), 8. Ole Einar Björndalen 1:10,2 (2), 9. Tim Burke (USA) 1:21,9 (1), 10. Simon Fourcade (Fr.) 1:31,5 (0), ...41. Matej Kazár 3:58,5 (4)