Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. sep. 2020Vladislav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.09.2015 14:31 Zahraničie
V sobotu sa začína 70. zasadanie Valného zhromaždenia OSN, očakávajú sa nové opatrenia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2015 14:31 Zahraničie

V sobotu sa začína 70. zasadanie Valného zhromaždenia OSN, očakávajú sa nové opatreniaNEW YORK - Valné zhromaždenie OSN otvorí v sobotu 15. septembra v hlavnom sídle OSN v New Yorku svoje 70. zasadanie. Oznámila to dnes informačná služba svetovej organizácie.


Týždeň po otvorení bude nasledovať summit OSN, ktorého cieľom bude prijať rozvojovú agendu po roku 2015. Na plenárnom stretnutí na vysokej úrovni, ktoré sa bude konať 25.-27. septembra, sa očakáva, že svetoví lídri sa dohodnú na novom súbore trvalo udržateľných opatrení, ktoré stavajú na úspechoch a skúsenostiach historických miléniových rozvojových cieľov – cieľoch OSN namierených proti chudobe, ktoré majú byť ukončené do konca roka 2015.

 

Každoročná všeobecná rozprava valného zhromaždenia, na ktorej sa stretnú hlavy štátov a vlád, ako aj ďalší vysokopostavení predstavitelia krajín, aby predstavili svoje pohľady na súčasné pálčivé svetové problémy, sa začne v pondelok 28. septembra a bude trvať až do pondelka 5. októbra. Predsedom 70. zasadania Valného zhromaždenia OSN je Mogens Lykketoft z Dánska, ktorý v rokoch 2000–2001 pôsobil ako dánsky minister zahraničných vecí.

 

Ako Lykketoft zdôraznil v prejave na pôde svetovej organizácie po svojom zvolení v júni tohto roka, vďaka svojmu dátumu narodenia, 9. januára 1946 v Kodani, sa bude počas predsedania blížiť k svojmu osobnému jubileu 70. narodeninám. Témou jeho funkčného obdobia ako predsedu valného zhromaždenia bude "OSN v sedemdesiatke – nový záväzok k činom". Lykketoft sa vyjadril, že jeho prioritou bude zabezpečiť, aby bol summit príležitosťou pre svetových lídrov spojiť sa a dosiahnuť nové, trvalo udržateľné rozvojové ciele v novom záväzku k činom. Jeho ďalšie ciele sa sústreďujú na mier, bezpečnosť a ľudské práva.

 

"Je smutné, ale neodvratné, že dnešný svet trpí ozbrojenými konfliktami, terorizmom, násilným extrémizmom, radikalizáciou, šírením jadrových zbraní, ako aj stupňujúcim sa rizikom ďalšieho napätia medzi mocnosťami. Je úplne jasné, že len svet, ktorý preukáže rešpekt voči najzákladnejším ľudským právam, bude dostatočne harmonický i sociálne a trvalo udržateľný," povedal Lykketoft.

 

V rámci 70. zasadania Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov sa budú okrem niekoľkých ďalších rokovaní konať aj dve osobitné zasadania - jedno k celosvetovému problému s drogami a druhé k téme HIV/AIDS, sumarizovala Informačná služba OSN.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok