Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
02.11.2022 11:00 Kultúra
V seriáli ich milujeme, ale v realite by sme s nimi ťažko vychádzali. Toto sú postavy, ktoré nás najviac uchvátili, a predsa by sme s nimi pravdepodobne nevydržali ani deň!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.11.2022 11:00 Kultúra

V seriáli ich milujeme, ale v realite by sme s nimi ťažko vychádzali. Toto sú postavy, ktoré nás najviac uchvátili, a predsa by sme s nimi pravdepodobne nevydržali ani deň!Čo vo filmoch a v seriáloch ľúbime, tomu sa v skutočnosti vyhýbame. Čo vo vymyslených príbehoch schvaľujeme, to v reálnom svete väčšinou odsúdime. A hrdinovia, áno, tí hrdinovia, ktorých sme si pre zvláštnosti obľúbili, by nám s najväčšou pravdepodobnosťou boli tŕňom v oku.


Je to tak, či už si to priznávame nahlas alebo nie, že ako diváci bývame oveľa tolerantnejší, láskavejší, odpúšťame, čo by sme inak nikdy neodpustili a aj do sŕdc sa nám kadekto pomestí. Keď si ale niektoré seriálové či filmové postavy rozoberieme, nuž, nelichotivo z toho vzídu nielen ony, ale veruže aj my.

 

Monk

 

Detektív Adrian Monk, ktorého sme vídali v seriáli, má naozaj obrovský zmysel pre spravodlivosť a najmä vysokú inteligenciu. Je až zarážajúce, ako vždy všetko pekne vyrieši a aj toho, kto si myslí, že svoj podvod utajil s dokonalosťou, prekukne a opäť raz presvedčí, že je najlepší a vo svojom odbore i najšikovnejší. Ale tá jeho čistotnosť! A tie početné strachy, čo ho dusia! Ťažko povedať, či by sme s ním vydržali, tí menej trpezliví by azda ušli po jedinom dni a trpezlivejší, no aj oni by mali čo robiť.

 

Joey Tribbiani

 

Kto by nepoznal Joeyho z nesmrteľného sitcomu Priatelia? Veď práve jeho osobnosť je azda najzapamätanejšia, na jeho hláškach sme sa zrejme najviac chechtali a práve on dostal svoj priestor i v ďalšom počine, v seriáli nazvanom podľa neho samého. Joey má, pravdaže, viaceré dobré vlastnosti, aj srdce by ponúkol na dlani a pre blízkych by neváhal obetovať aj svoje vlastné šťastie. Mať ho ale za priateľa by značilo, že debaty sa budú pohybovať na veľmi, ale naozaj veľmi povrchnej úrovni, on je totiž... ach, humoru má za tisíc, aj príťažlivý je, ale čo si budeme klamať, múdrosti veľa nepobral.

 

Dr. House

 

Dr. House je opäť raz muž, čo vo svojej práci vyniká. Len s ťažkosťami by ste našli kohokoľvek, kto by sa mu vyrovnal. Jemu však zasa chýba srdečnosť, je večne nevrlý, nie je priateľský, a síce sa mu nedá vyčítať úplná bezcitnosť, ale city si skôr necháva pre seba, než by ich ukázal i navonok. Byť v jeho blízkosti by znamenalo skúšku najmä pre takých, čo sa hrdia, že sú stále optimistickí.

 

 

Sheldon Cooper

 

A na koniec si neviem predstaviť, kto by sa sem hodil viac ako slávny pán Sheldon Cooper, ktorého v Teórii veľkého tresku zbožňovali všetci natoľko, že i on, rovnako ako Joey, dostal i seriál vlastný. Čo o ňom napísať? Je tvrdohlavý ako mulica, veľmi by vás nepodporil, občas je škodoradostný a páni, tá jeho panovačnosť je priam ukážková. On rozhodoval, čo a kedy sa bude jesť, nik sa nesmel posadiť, kde sedával on, nik sa nesmel dotýkať jeho vecí a zoznam by pokojne mohol pokračovať až do nového rána. Keby navyše ochorel, jáj, utekali by sme aj na druhý koniec zeme, lebo vtedy bol naozaj neznesiteľný.

 

Skrátka a dobre, milujeme ich, každého jedného, a predsa by sme s nimi vyšli len so sebazaprením. Ešteže ich ale smieme obdivovať aspoň v seriáloch, tam nám neuškodia, iba ak rozosmejú a odbremenia myseľ od starostí.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok