Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2020Edita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vlajky účastníckych krajín a organizácii na summite v Rusku.
Vlajky účastníckych krajín a organizácii na summite v Rusku.
23.10.2019 11:26 Zahraničie
Na summite v ruskom Soči sa otvára aj rusko-africké hospodárske fórum
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.10.2019 11:26 Zahraničie

Na summite v ruskom Soči sa otvára aj rusko-africké hospodárske fórumSOČI - Počas dnešného dňa sa v Rusku otvára ekonomické fórum venované rozvoju spolupráce medzi Ruskom a africkými krajinami. Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil, že samit bude bezprecedentnou a významnou udalosťou.


Samotný summit, ako zdôraznil ruský prezident Vladimír Putin, bude bezprecedentnou a významnou udalosťou. Na stretnutie boli pozvaní vodcovia všetkých 54 štátov afrického kontinentu, viac ako 40 z nich svoju účasť aj potvrdilo. Zastúpených bude osem hlavných afrických integračných združení a organizácií.

 

Po summite bude prijaté vyhlásenie, ktoré stanoví dohodnuté prístupy k rozvoju rusko-africkej spolupráce a prehĺbeniu spolupráce na medzinárodnej scéne.

 

Skvelé príležitosti

Podľa asistenta prezidenta Ruskej federácie Jurija Ushakova je na ekonomické fórum pozvaných približne 10 000 účastníkov, ktorí zastupujú súkromné a štátne spoločnosti pôsobiace v takých odvetviach, ako je priemysel a hutníctvo, prieskum a ťažba, poľnohospodárstvo, financie, poisťovníctvo, telekomunikácie a infraštruktúra, cestovný ruch, špičkové technológie a farmaceutický priemysel.

 

Podľa Ushakova sa fóra zúčastnia "vedúci všetkých hospodárskych oddelení, ako aj zástupcovia významných ruských spoločnosti, ktoré už pracujú v Afrike alebo sa tak chystajú urobiť v blízkej budúcnosti". Do diskusií sa zapojí minister hospodárstva Maxim Oreshkin, minister prírodných zdrojov Dmitrij Kobylkin, osobitný zástupca prezidenta Ruskej federácie pre Blízky východ a africké krajiny, námestník ministra zahraničných vecí Michail Bogdanov. 

 

Počas dvoch pracovných dní fórum naplánovalo viac ako 30 obchodných stretnutí venovaných diskusii o perspektívach afrického hospodárskeho rozvoja a podnikania na kontinente, rozširovaniu rusko-afrického obchodu a realizácii veľkých spoločných investičných projektov. Účastníci prediskutujú dialóg v oblasti jadrových technológií, spoločné projekty v ropnom a plynárenskom priemysle a doprave, ako aj vzájomné pôsobenie ruských a afrických bánk.

 

Medzi témy patrí aj rozvoj osídľovania v Afrike, vyhliadky na vytvorenie špeciálnych hospodárskych zón podobných tým v Egypte či problémy zahraničného dlhu afrických krajín.

 

Výsledkom fóra bude podpísanie solídneho balíka medzivládnych, medzirezortných dokumentov a memoránd, ako aj obchodných zmlúv.  

   reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok