Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. okt. 2020Šimon
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.05.2017 15:24 Ekonomika
V projekte Zelená domácnostiam vydajú poukážky za 900-tisíc eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.05.2017 15:24 Ekonomika

V projekte Zelená domácnostiam vydajú poukážky za 900-tisíc eurBRATISLAVA - V utorkovom (16. 5.) deviatom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) "Zelená domácnostiam", budú vydané poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov v celkovej výške 900.000 eur.


SIEA podľa neho pôvodne plánovanú alokáciu na toto kolo navýšila o 250.000 eur. Celkom by tak podľa doterajšej priemernej výšky podpory pri fotovoltických inštaláciách mohlo byť v deviatom kole vydaných 330 poukážok.

 

"Viac domácností tak bude mať možnosť využiť podporu a inštalovať zariadenia o pár mesiacov skôr. Prostriedky sme presunuli z časti, ktorá mala byť uvoľnená na fotovoltiku na jeseň," uviedol Jurikovič. V rámci všetkých tohtoročných kôl majú byť tento rok na podporu inštalácie štyroch druhov zariadení vydané poukážky vo výške 15 miliónov eur.

 

SIEA okrem osobitných podmienok 9. kola upozorňuje aj na aktualizované všeobecné podmienky projektu, ktoré okrem iného reagujú aj na otázky domácností a zhotoviteľov, či nie sú žiadosti o poukážky v častejších kratších kolách s menšími alokáciami vypĺňané automatizovane.

 

"K poslednej úprave všeobecných podmienok sme pristúpili najmä preto, aby sme preventívne v budúcnosti eliminovali akúkoľvek motiváciu používať neštandardné praktiky. V podmienkach je v tejto súvislosti uvedené, že domácnosť má žiadosti o poukážky vypĺňať bez použitia automatizovaného vyplnenia alebo odoslania, čo i len v časti procesu," upozornil Jurikovič.

 

Pri vypĺňaní formulára žiadosti oprávnený žiadateľ podľa neho potvrdzuje, že sú mu známe podmienky projektu a vo viacerých prípadoch musí vyhlásiť, že podmienky spĺňa. "Očakáva sa preto, že žiadosť vyplní samotný žiadateľ. Ak na tento úkon domácnosť splnomocní niekoho iného a pri vypĺňaní žiadosti budú porušené všeobecné podmienky projektu alebo zmluvy, dôsledky bude niesť domácnosť," zdôraznil Jurikovič. Zverejnený je podrobný manuál, ako žiadosti vyplniť a v prípade otázok sú domácnostiam k dispozícii konzultanti SIEA.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok