Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Poľský obchodík v Británii
Poľský obchodík v Británii
16.02.2021 15:09 Zahraničie
V poľskom obchode v Británii polícia zadržala nelegálny alkohol spolu s liekmi, ktoré mali byť iba na lekársky predpis
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.02.2021 15:09 Zahraničie

V poľskom obchode v Británii polícia zadržala nelegálny alkohol spolu s liekmi, ktoré mali byť iba na lekársky predpisVEĽKÁ BRITÁNIA - Polícia vykonávala razie v miestnych obchodoch a narazila na nelegálny alkohol, či lieky, ktoré by mali byť iba v lekárni. Majiteľ tvrdil, že alkohol má pre vlastnú spotrebu.


Na Portlandskej ulici v Británii a v jej okolí bolo skontrolovaných niekoľko obchodných priestorov, kde boli vykonávané policajné razie. Dňa 9. decembra policajti vošli do obchodu s názvom Zabka a zažili „prekvapenie“. Z názvu a nápisov na obchode vyplýva, že šlo o poľský obchodík so zmiešaným tovarom. Informoval o tom portál ladbible.com.

 

 

Zaistili viac ako 190 druhov nelegálnych liekov, 62 fliaš nezdaneného alkoholu a päť fliaš nezákonnej vodky Krackoff, ktorá bola odoslaná na testovanie a zistilo sa, že obsahuje 150 000-krát viac alkoholu, ako je zákonom povolené.

 

 

Každému, kto si v obhcode kúpil túto fľašu je odporúčané kontaktovať políciu. Následne sa 11. februára uskutočnilo pojednávanie pred licenčným výborom a po zistení, že vlastník neplní stanovené ciele a povinnosti, mu bola odobratá licencia na priestor i na alkohol.

 

 

„Ak niekto uvidí alebo zakúpi tento konkrétny produkt, mal by sa obrátiť na políciu. Toto je prvé zadržanie tejto konkrétnej nezákonnej značky v  Británii a na zistení jej pôvodu spolupracujeme s Potravinárskou agentúrou," spomenul seržant Kim Enderby z oddelenia licencií na alkohol.

 

 

"Ostatné zaistené značky boli registrované, ale nebola za ne zaplatená daň. Žiadny z týchto výrobkov nebol získaný legálne z veľkoskladu, ale boli distribuované zločineckými gangmi prostredníctvom nelegálneho čierneho trhu. Okrem alkoholu, ktorý sme zaistili, bolo zadržané veľké množstvo zahraničných liekov," pokračoval seržant.

 

Podľa Enderbyho, niektoré zo 190 druhov liekov, ktoré boli zadržané, sú vo Veľkej Británii iba na lekársky predpis. Mali by byť dostupné iba v lekárni. Obchod tak potenciálne ohrozoval zdravie svojich zákazníkov.

 

Seržant Enderby ďalej pokračoval a vysvetlil, že majiteľ Ali tvrdil, že všetok alkohol bol v obchode pre jeho osobnú spotrebu a taktiež nevedel o tom, že lieky sú nelegálne. Výboru povedal, že lieky boli zakúpené u neznámeho muža, ktorý prišiel do jeho obchodu. Polícia naďalej pokračuje vo vyšetrovaní prípadu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: ladbible.com / Netky Kristýna Peštová

Foto:  ladbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok