V Pescare prerušilo zápas zemetrasenie, Hamšík chýbal v základe SSC

NETKY.SK • 27 Október 2016, 08:04 • 2 min

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín potvrdili úlohu favorita a v stredajšom zápase 10. kola talianskej Serie A zdolali doma Sampdoriu Janov 4:1. Obhajca titulu dosiahol ôsmy triumf v sezóne a upevnil si vedenie v tabuľke.

Domáci položili základ úspechu už v úvode, keď na vedúci gól Maria Mandžukiča nadviazal v 9. minúte Giorgio Chiellini. Prehre Sampdorie nezabránil ani slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý v strede hosťujúcej obrany odohral celý zápas.

V základnej zostave Neapola v súboji proti Empoli chýbal Marek Hamšík. Slovenský reprezentant sa dostal na trávnik v 71. minúte, keď vystriedal Allana. V tom momente už Neapol viedol 1:0, keď sa krátko po polčasovej prestávke presadil Dries Mertens. Gólovú poistku pridal v 81. minúte Vlad Chiriches a SSC vyhral 2:0.

Druhé miesto v tabuľke si udržal rímsky AS. Hráči z hlavného mesta museli na ihrisku Sassuola otáčať nepriaznivý stav, ale napokon triumfovali pohodlne 3:1.

Zápas medzi Pescarou a Atalantou Bergamo prerušili pre silné zemetrasenie, ktoré v stredu večer postihlo centrálne Taliansko a na štadióne vyvolalo paniku medzi fanúšikmi. Po pár minútach hra pokračovala a hostia nakoniec zvíťazili 1:0.

Väčší časový sklz nabralo stretnutie vo Florencii, kde sa stretla domáca Fiorentina s Crotone. Zápas bol v 20. minúte prerušený pre podmočený trávnik a pokračovalo sa až po 45-minútovej pauze. Duel sa napokon skončil remízou 1:1.

Lazio Rím - Cagliari 4:1 (3:0)

Góly: 6. Keita, 23. a 28. Immobile (prvý z 11 m), 79. Anderson - 87. Wallace (vlastný)

Neapol - Empoli 2:0 (0:0)

Góly: 51. Mertens, 81. Chiriches