Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. máj. 2023Viliam
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
04.11.2022 09:19 Domov
V Nižnom Slavkove plánujú riešiť problém s vodou v rómskej osade
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.11.2022 09:19 Domov

V Nižnom Slavkove plánujú riešiť problém s vodou v rómskej osadeNIŽNÝ SLAVKOV - Najväčším problémom, ktorý obec Nižný Slavkov v okrese Sabinov dlhodobo rieši, je prístup k vode do osady pre marginalizovanú rómsku komunitu.


"Projekt je schválený, ale už niekoľko mesiacov čakáme na výsledok ex-post kontroly verejného obstarávania na stavebnú časť a na technológiu," uviedol pre TASR starosta obce Jozef Kamenický. Ďalším problémom, ktorý obec bude musieť riešiť, je podľa jeho slov bezpečnosť chodcov v cestnej premávke. "Preto uvažujeme s výstavbou chodníkov popri hlavnej ceste, priechodmi pre chodcov a s rekonštrukciou miestnych komunikácií, ktoré sú už značne poškodené. Obec má pripravenú projektovú dokumentáciu a stavebné povolenie na časť chodníkov a miestnych komunikácií. Momentálne prebieha príprava projektovej dokumentácie na druhú časť chodníkov a miestnych komunikácií," priblížil starosta. Obec podľa jeho slov plánuje realizovať i rekonštrukciu areálu cintorína a jeho úpravu na ‚americký‘ spôsob pochovávania. Rovnako má v pláne zrekonštruovať prícestnú kaplnku sv. Jána a vytvoriť zberný dvor s vybavením a požadovanou technikou. V Nižnom Slavkove žije aktuálne 866 obyvateľov. "V obci prebieha individuálna bytová výstava a rekonštrukcia starších domov, aby sme zabránili vyľudňovaniu a udržali si mladé rodiny doma, obec uvažuje s výstavbou nájomných bytov," povedal Kamenický. "Verím, že spolu s novozvolenými poslancami zrealizujeme vytýčené plány, naplníme očakávania občanov a nesklameme ich. Ako zriaďovateľ Základnej školy s materskou školou chcem naďalej rôznym spôsobom napomáhať k skvalitňovaniu výchovno-vzdelávacieho procesu v škole. Naďalej budem podporovať dobrovoľných hasičov, Centrum voľného času a jeho aktivity, ktorého zriaďovateľom je obec. Chcem udržať ľudové tradície v podobe hudby, spevu a tanca a jedinečných zvykov, ktoré sú pravidelne prezentované na miestnom amfiteátri v júli," dodal Kamenický. reklama


Zdroj: TASR / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok