V milánskom tesný derby triumf Interu nad AC 1:0

NETKY.SK • 23 December 2013, 08:40 • 2 min

RÍM- Futbalisti Bologne zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola talianskej Serie A nad FC Janov 1:0. Víťazný gól strelil v 57. minúte Alessandro Diamanti.

Iba na lavičke náhradníkov domáceho tímu sedel Marek Čech, v zostave Janova pre zranenie chýbal Juraj Kucka. Bologna dosiahla iba tretie víťazstvo v sezóne, po ktorom sa v neúplnej tabuľke "vyhrabala" z pásma zostupu.

Líder tabuľky Juventus Turín zdolal Atalantu na jej ihrisku 4:1. Nezaváhal ani druhý AS Rím, ktorý si poradil s Cataniou 4:0. Tím z hlavného mesta tak delí od "starej dámy" stále päť bodov.

V milánskom derby zvíťazil domáci Inter nad večným rivalom AC tesne 1:0, keď sa o jediný gól duelu postaral v 86. minúte argentínsky útočník Rodrigo Palacio.