Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. mar. 2021Albín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.01.2016 14:00 Ekonomika
V medzinárodných testoch neuspela väčšina kolobežiek, nie sú bezpečné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.01.2016 14:00 Ekonomika

V medzinárodných testoch neuspela väčšina kolobežiek, nie sú bezpečnéBRATISLAVA – Len dve zo 49 druhov kontrolovaných detských kolobežiek a dve z 20 športových vyhoveli všetkým požiadavkám na bezpečnosť. Ukázal to medzinárodný test, na ktorom sa zúčastnili vybrané členské štáty Európskej únie (EÚ).


U väčšiny sa vyskytli súčasne dva a viac nedostatkov. Prestavovali najmä riziká poranenia prstov, nemali vyhovujúce stĺpiky riadenia, nemali dostatočné varovné značenia, nevyhoveli požiadavkám na stabilitu a ani požiadavkám na blokovacie zariadenie. V rámci projektu inšpekčné orgány skontrolovali okolo 76 subjektov, z toho 10 dovozcov, 32 predajcov, 13 veľkoobchodníkov, 15 internetových obchodov, 5 kontrol sa robilo na základe hlásení colníkov a jedna u iného subjektu.

 

V rámci účasti na projekte inšpektori Slovenskej obchodnej inšpekcie (SOI) podrobili skúške tri druhy športových kolobežiek, z nich ani jedna nevyhovela požiadavkám na bezpečnosť a mali dva a viac nedostatkov súčasne. Z piatich druhov detských kolobežiek nevyhoveli štyri, všetky mali dva a viac nedostatkov súčasne. V jednom prípade výrobca detskej kolobežky prijal dobrovoľné opatrenia na odstránenie zistených nedostatkov, v ostatných inšpektori SOI uložili na ich odstránenie záväzné opatrenia.

 

Projekt zameraný na bezpečnosť kolobežiek sa realizoval v rámci projektov JA2013, ktoré sa uskutočnili pod záštitou organizácie PROSAFE. Okrem Slovenska sa ho zúčastnili aj Lotyšsko, Grécko, Malta, Island, Dánsko, Bulharsko, Belgicko a Česko.

 

Súhrnné výsledky budú obsahom záverečnej správy, ktorej prezentácia sa očakáva na záverečnej konferencii k projektom JA2013 začiatkom tohto roka. Súčasne bude publikovaná na webovej stránke organizácie PROSAFE. Projekty majú zabezpečiť, aby boli na trh EÚ uvádzané iba bezpečné výrobky. Cieľom je tiež rozvíjať spoluprácu medzi jednotlivými členskými štátmi EÚ, ich colnými orgánmi, orgánmi trhových dohľadov a ekonomickými subjektmi.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok