V londýnskom derby West Ham remizoval s Arsenalom

NETKY.SK • 9 Apríl 2016, 15:58 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu neudržali dvojgólový náskok a v sobotňajšom súboji 33. kola Premier League iba remizovali na pôde londýnskeho rivala West Hamu United 3:3.

"Kanonierom" sa vzdialila vidina majstrovského titulu, z tretej priečky tabuľky strácajú na lídra súťaže Leicester City desať bodov.

Duel na Boleyn Ground sa začal lepšie vyvíjať pre Arsenal, ktorý viedol po góloch Mesuta Özila a Alexisa Sancheza. V závere prvého polčasu však prišli veľké chvíle Andrewa Carrolla. Útočník West Hamu sa dvomi zlepenými zásahmi postaral o vyrovnanie a krátko po prestávke zavŕšil hetrik. V 57. minúte bol dokonca blízko k štvrtému gólu, keď jeho strela presvišťala nad brvnom. Arsenalu sa podarilo uchmatnúť aspoň bod po tom, čo v 70. minúte vyrovnal Laurent Koscielny.

Anglicko - Premier League - 33. kolo:

West Ham United - Arsenal Londýn 3:3 (2:2)

Góly: 44., 45.+2 a 52. Carroll - 18. Özil, 35. Sanchez, 70. Koscielny, 34.977 divákov.