V kórejskej lige odohrali rekordný stobodový set

NETKY.SK • 26 November 2013, 19:37 • 2 min

SOUL - V utorkovom zápase najvyššej volejbalovej súťaže mužov v Kórejskej republike medzi KAL Jumbos Inčcheon a Rush & Cash sa v treťom sete zrodil neobvyklý výsledok 56:54 pre domáci Inčcheon. Tretia časť hry trvala 48 minút, Inčcheon napokon zvíťazil 3:0 (22, 23, 54). Podľa viacerých zdrojov ide o najdlhší set po zrušení pravidla o tzv. stratách.

Zaujímavosťou je, že v KAL Jumbos Inčcheon pôsobil počas uplynulých dvoch sezón slovenský reprezentačný univerzál Martin Nemec, ktorý sa v utorok stal hráčom rumunského klubu Tomis Konstanca.

Štatistici evidovali dosiaľ najdlhší set v dvoch dueloch. V talianskej lige vyhralo 13. januára 2002 Cuneo nad Trevisom 54:52 a rovnakým skóre zvíťazili 31. októbra 2007 v najvyššej gréckej súťaži hráči PAOK Solún na palubovke AEK Atény. "Nekonečný" set odohrali tiež 9. februára 2002 takisto v Grécku. Aris Solún, ktorý v súčasnosti trénuje Andrej Kravárik, vyhral nad AE Nikaia 44:42. Na Svetovom pohári 2011 v Japonsku uspeli Taliani proti USA v jednom zo setov 41:39. Príkladom z nedávnej histórie je aj set z 26. októbra 2011, keď nemecký Friedrichshafen aj so slovenským nahrávačom Jurajom Zaťkom vyhral nad belgickým Lennikom tretí set 42:40.