Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
30. jún. 2022Melánia
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Kanada potvrdia, že kombinácia vakcín AstraZeneca a Pfizer vytvára silnejšiu imunitnú reakciu
Kanada potvrdia, že kombinácia vakcín AstraZeneca a Pfizer vytvára silnejšiu imunitnú reakciu
18.06.2021 13:46 Zahraničie
V Kanade odporúčajú po vakcine AstraZeneca podať ako druhú dávku Pfizer alebo Modernu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.06.2021 13:46 Zahraničie

V Kanade odporúčajú po vakcine AstraZeneca podať ako druhú dávku Pfizer alebo ModernuOTTAWA - Národný poradný výbor pre imunizáciu dohliadajúci na očkovaciu kampaň v Kanade uviedol, že osoby s prvou dávkou látky AstraZeneca by ako druhú mohli dostať vakcínu Pfizer/BioNTech alebo Moderna.


Výbor najprv 1. júna vyhlásil , že  príjemcovia vakcíny AstraZeneca budú mať pred druhou dávkou na výber, no vo štvrtok vydal odporúčanie s tým, že preferuje vakcíny založené na novšej technológii mRNA, teda Pfizer/BioNTech alebo Moderna.

 

 

Súvisiaci článok: Zaočkovanie kombináciou vakcín AstraZeneca a Pfizer posilňuje imunitnú reakciu


Podľa výsledkov viacerých štúdií, ktoré v poslednej dobe zverejnili, zaočkovanie kombináciou AstraZeneca a vakcíny mRNA vytvára silnejšiu imunitnú reakciu. Kanaďania však upozorňujú, že ľudia budú dobre chránení aj v prípade, že dostanú dve dávky vakcíny AstraZeneca.

 

Prečítajte si: Španieli skúmajú možnosti miešania vakcín od rôznych výrobcov

 

Dr. Theresa Tam, hlavná referentka pre verejné zdravie v Kanade, uviedla, že nové dôkazy v prospech miešania rôznych druhov vakcín zahŕňajú už štyri štúdie v Nemecku. „Je to skutočne imunogenicita, táto imunitná odpoveď po zmiešanom dávkovaní vyústila do aktualizácie odporúčania NACI, pretože všetky nahromadené štúdie v podstate potvrdzujú, že imunitná odpoveď je po tomto zmiešanom očkovaní lepšia,“ uviedla Tamová na tlačovej konferencii v Ottawe.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky KP/ abcnews.go.com

Foto:  Pixabay/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok