V Jasenskej doline uviazli v stredu na sedačkovej lanovke desiatky ľudí
ŽILINA – Turčianski hasiči zasahovali v stredu (26. 1.) večer v lyžiarskom stredisku Jasenská dolina. Po technickej poruche zostalo na sedačkovej lanovke približne 100 ľudí.
Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Jaroslava Kapusniaka prevádzkovateľ poruchu odstránil a lyžiari sa z lanovky dostali po obnovení prevádzky bez zranení. Na miesto podľa Kapusniaka povolali päť hasičských jednotiek, evakuačný autobus a lezeckú skupinu Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a sanitné vozidlo. „Výjazd sme vykonali po ohlásení o 19.40 a lanovku sa podarilo spustiť po 20.15 h,“ doplnil.

Tím lyžiarskeho strediska na sociálnej sieti poďakoval lyžiarom za pochopenie a postoj k nepríjemnej udalosti. „Lanovka mala technickú poruchu. Robili sme maximum, snažili sme sa poruchu čím skôr odstrániť, ale trvalo to dlhšie, čo spôsobilo uviaznutým lyžiarom nepríjemné čakanie. Nakoniec všetko dobre dopadlo a mohli sa v bezpečí dostať dole. Za nepríjemnosť sa ospravedlňujeme, všetkých návštevníkov, ktorých sa táto situácia týkala, odškodníme,“ uviedol.
Možno vás zaujme: Polícia zabránila podvodu na seniorke, neprišla o svoje úspory
Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš
účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.
Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský
Foto: TASR
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk