Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Jadrová elektráreň Fukušima.
Jadrová elektráreň Fukušima.
14.09.2021 12:32 Zahraničie
V Japonsku odhalili rozsiahle poškodenie filtrov v jadrovej elektrárni Fukušima-1
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2021 12:32 Zahraničie

V Japonsku odhalili rozsiahle poškodenie filtrov v jadrovej elektrárni Fukušima-1TOKIO – Prevádzkovateľ núdzovej jadrovej elektrárne Fukušima-1, Tepco, odhalil poškodenie 24 z 25 filtrov systému APLS na čistenie kvapalín pre rádioaktívnu vodu, uvádza NHK.


Kontrola v plnom rozsahu sa začala po tom, čo experti koncom minulého mesiaca zistili prvé závady. Napriek tomu, že spoločnosť zatiaľ nezaznamenala prípady úniku rádioaktívnej vody, nie je možné vylúčiť možnosť, že k nim došlo, uvádza televízny kanál.

 

Súvisiaci článok: Kontaminovanú vodu z Fukušimy začnú vypúšťať do Tichého oceánu už na jar budúceho roka!

 

K podobnému problému došlo na stanici aj pred dvomi rokmi. Vtedy TEPCO nedokázalo zistiť príčinu. Operátor vymenil filtre a práce pokračovali.

 

K nehode v jadrovej elektrárni Fukušima - 1 došlo v dôsledku silného zemetrasenia a cunami 11. marca 2011. Vzhľadom na úniky radiácie úrady evakuovali obyvateľov východných oblasti prefektúry Fukušima. V dôsledku vykonanej dekontaminácie bol v niektorých z nich zrušený osobitný režim a ľuďom umožnili návrat domov. Niektoré oblasti sú stále neobývateľné. Podľa odhadov TEPCO by odstránenie následkov a demontáž reaktorov mala trvať zhruba 40 rokov.

 

Koncom apríla japonská vláda rozhodla od roku 2023 povoliť vypúšťanie vody upravenej v systéme ALPS do oceánu, ktorá čistí rádioaktívnu vodu od 62 rádioaktívnych prvkov, s výnimkou trícia. To vyvolalo obavy v Rusku, Číne, Južnej Kórei a v KĽDR. Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu zároveň oznámila svoju podporu a zámer vyslať na monitorovanie tím špecialistov.

 

Proti vypúšťaniu vody z jadrovej elektrárne Fukušima-1 do mora je tridsať organizácií, Celojaponská federácia združení rybárskych družstiev,  združenia rybárov prefektúr Fukušima, Miyagi a Ibaraki. V prefektúre Fukušima vyjadrilo nesúhlas 41 obcí – asi 70 percent z celkového počtu.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: N.R Netky.sk/ RIA.ru

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok