Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. dec. 2022Oldrich
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
22.02.2018 08:50 Ekonomika
V hmotnej núdzi bolo na Slovensku v januári 3,15 % ľudí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2018 08:50 Ekonomika

V hmotnej núdzi bolo na Slovensku v januári 3,15 % ľudíBRATISLAVA - Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v januári tohto roka 77,3 tisíca osôb.


Oproti koncu minulého roka išlo o pokles o 643 ľudí, medziročne sa počet poberateľov týchto dávok znížil o 20,2 tisíca.

 

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny na konci prvého mesiaca tohto roka celkovo odkázaných 171,1 tisíca osôb, čo je 3,15 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku. Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti koncu decembra minulého roka klesol o 0,02 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,75 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,5 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,7 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Rimavská Sobota bolo 11,4 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 13,45 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v januári tohto roka 11,66 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,7 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,13 % po 0,29 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 85 osôb v okrese Bratislava I po 326 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,22 % obyvateľov, teda 179 osôb.
 reklama


reklama


Zdroj: SITA

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok