V Gijóne rasovo urážali futbalistu Gómeza z Athletic Bilbao

NETKY.SK • 22 August 2016, 14:43 • 2 min

MADRID - Nedeľňajší zápas najvyššej španielskej futtbalovej súťaže medzi Sportingom Gijón a Athleticom Bilbao (2:1) mal krátku neplánovanú prestávku.

Spôsobili ju rasistické urážky domáceho publika smerom ku krídelníkovi hosťujúceho tímu Iňakimu Gómezovi.

Hlavný rozhodca Clos Gómez ešte v prvom polčase stretnutie na minútu prerušil pre zvuky napodobňujúce opice, ktoré sa začali ozývať z jedného zo sektorov na štadióne El Molinón.

Hlásateľ následne vyzval divákov, aby sa umravnili. Dvadsaťdvaročný Iňaki Gómez sa narodil a aj futbalovo vyrastal v baskickom Bilbau, ale jeho otec pochádza z Ghany a matka z Libérie.