Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. sep. 2021Olympia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
vlajka Európskej únie
vlajka Európskej únie
25.02.2019 17:25 Zahraničie
V eurovoľbách bude môcť hlasovať 3,9 milióna občanov aj mimo členských krajín EÚ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.02.2019 17:25 Zahraničie

V eurovoľbách bude môcť hlasovať 3,9 milióna občanov aj mimo členských krajín EÚWIESBADEN - Odovzdať hlas počas májových volieb do Európskeho parlamentu (EP) bude môcť v Nemecku aj približne 3,9 milióna občanov iných členských krajín EÚ. Vyplýva to z vyjadrenia nemeckého spolkového úradu pre vedenie volieb, ktoré priniesla počas dnešného dňa tlačová agentúra DPA.


Tzv. únijní občania sa môžu podľa neho rozhodnúť, či budú hlasovať v Nemecku alebo krajine svojho pôvodu.Odhaduje sa, že právo hlasovať v májových voľbách má v Nemecku dokopy 64,8 milióna ľudí. Približne 3,9 milióna z nich dostane možnosť spolurozhodovať o zložení EP po prvý raz.

 

Alexanderplatz, Berlín, Nemecko

 

Čo sa týka vekového zloženia, zhruba 2,3 milióna oprávnených voličov má 18 - 20 rokov, približne 21,7 milióna 21 - 44 rokov a zhruba 17,9 milióna 45 - 59 rokov. Zvyšných oprávnených voličov, ktorí sú vo veku 60 a viac rokov, je odhadom 22,9 milióna, teda viac než tretina celkového počtu. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PREČO BY STE MALI VOLIŤ❓ Ako vo všetkých voľbách, aj v Európskych voľbách si vyberáte vašu budúcnosť Tentoraz už nestačí iba dúfať v lepšiu budúcnosť. Je načase, aby sme za ňu všetci prevzali zodpovednosť. Prečo ísť voliť v európskych voľbách v máji 2019❓ My Európania čelíme mnohým výzvam, od migrácie po zmenu klímy, od nezamestnanosti mladých ľudí po ochranu osobných údajov. Žijeme v stále globalizovanejšom, konkurenčnom svete. Referendum o Brexite zároveň ukázalo, že EÚ nie je nespochybniteľný projekt. A hoci väčšina z nás považuje demokraciu za samozrejmosť, zdá sa, že je stále viac ohrozená, a to vo svojom myšlienkovom základe, ako aj v praxi. Všetky potrebné informácie nájdete na webe: https://www.europske-volby.eu/ AKO FUNGUJÚ VOĽBY❓ Poslanci Európskeho parlamentu sú volení na obdobie piatich rokov. Každá krajina sa riadi vlastným volebným poriadkom, no uplatňujú sa aj všeobecné ustanovenia. 🇸🇰 AKO VOLIŤ na Slovensku❓ Európske voľby na Slovensku sa budú konať v sobotu 25. mája 2019. Právo voliť majú všetci občania EÚ s trvalým pobytom v SR, ktorí v termíne konania volieb dovŕšili 18 rokov. #TentorazIdemVolit #europskyparlament #EP #EuropeanParliament #EU #EuropeanUnion #Europskaunia #europoslanci #poslanciEP #parliament #parlament #poslanci #buducnostEU #buducnost #eurovolby2019 #volby2019 #ee2019 #europeanelections #thistimeimvoting #europskaunia #europeanunion #clenstvovEU #2019 #europa2019 #slovensko #bratislava

Príspevok, ktorý zdieľa Európsky parlament - Slovensko (@europskyparlament),

 

Priama voľba nových europoslancov bude v Nemecku prebiehať 26. mája. Nemecko bude v EP naďalej zastúpené 96 poslancami. V dôsledku vystúpenia Británie z EÚ sa však celkový počet poslancov EP zníži z doterajších 751 na 705.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pixabay, TASR, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok