Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. okt. 2021Aurel
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Mesto zrekonštruovalo električkovú trať na Americkom námestí za 2,85 milióna eur
Mesto zrekonštruovalo električkovú trať na Americkom námestí za 2,85 milióna eur
14.12.2020 21:49 Domov
V Bratislave sa ukončila rekonštrukcia ďalšieho úseku električkových tratí, pribudlo aj množstvo zelene či bezbariérových prístupov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.12.2020 21:49 Domov

V Bratislave sa ukončila rekonštrukcia ďalšieho úseku električkových tratí, pribudlo aj množstvo zelene či bezbariérových prístupovBRATISLAVA - Bratislava v nedeľu otvorila zrekonštruovanú električkovú trať na Americkom námestí za 2,85 milióna eur.


Informovali o tom zástupcovia hlavného mesta a Dopravného podniku Bratislava (DPB). "Električky prejdú vďaka rekonštrukcii úsekom od Blumentálu po Americké námestie plynulejšie a úpravou ostrovčeka bývalej zastávky Floriánske námestie vznikol plnohodnotný bezpečný BUS pruh do zastávky Blumentál," uviedol magistrát Bratislavy.

 

Zároveň zdôraznil, že linka 3 sa z výlukovej trasy vracia na pôvodnú trasu RačaBlumentálAmerické námestiePetržalka. Rekonštrukcia električkovej trate sa začala 7. septembra.

 

 

Mesto nechalo rozšíriť chodníky  
Rekonštrukcia trate priniesla aj niekoľko zlepšení pre chodcov. "Priechod pre chodcov cez Radlinského ulicu pri križovatke s Fazuľovou je bezbariérový a rozšírený, bezbariérový je aj priechod pre chodcov a prístup na zastávku električky linky 4, rovnako ako priechody cez električkovú trať na oboch koncoch zastávky Americké námestie," uviedlo mesto s tým, že DPB tiež rozšíril chodník pri fakultnej nemocnici a chodník na nároží Fazuľovej a Radlinského ulice.

 Na oboch nástupištiach pribudla informačná tabuľa zobrazujúca aktuálne odchody spojov mestskej hromadnej dopravy (MHD). "Trakčné stožiare sú po rekonštrukcii optimalizované a kombinované s verejným osvetlením. Pod trať DPB aplikoval antivibračné rohože a koľajnice obalil protihlukovými prvkami, ktoré zabezpečia tichý chod električiek. Vybudované je aj odvodnenie trate, takže zaplavené koľajnice na tomto mieste budú už minulosťou," doplnilo mesto.

 

Mohlo by vás zaujímať: Bratislava bude mať svoj Central park: Nachádzať by sa mal tu!

 

Pribudlo aj množstvo zelene 
Zmenami prešla aj zastávka pri Blumentáli, na ktorú sa električky vrátili pred mesiacom. Okrem zrekonštruovanej trate priniesla aj bezbariérové priechody pre chodcov. Pribudli tiež značenia upozorňujúce na to, že električka má prednosť.

 

"Zväčšil sa chodník, pribudlo veľa zelene, nové LED verejné osvetlenie a pôvodné stožiare verejného osvetlenia boli ošetrené. Zároveň bola odstránená nefunkčná svetelná signalizácia na križovatke Blumentál – Floriánske námestie a po úprave verejného priestoru a priechodov je aktuálna situácia výrazne bezpečnejšia," doplnilo mesto.

 

 

Bilbordy na múre nemocnice konečne zmiznú
Po komplexnej rekonštrukcii je možné vidieť aj viaceré urbanistické zlepšenia. "Magistrát hlavného mesta oslovil vlastníkov billboardov na múre univerzitnej nemocnice na Americkom námestí so žiadosťou o ich odstránenie. Billboardové spoločnosti napokon odstránili väčšinu objektov, pričom zostávajúce dva vlastník prisľúbil odstrániť počas prvých mesiacov budúceho roka," uviedlo mesto. 

 V okolí zrekonštruovanej trate vzniknú tiež ďalšie zelené plochy. "Ostrovček bývalej zastávky Floriánske námestie a nárožia parčíkov na Floriánskom námestí, úsek na Radlinského ulici pri rozšírenom nároží s Fazuľovou ulicou a pozdĺž nástupišťa Americké námestie v smere na Blumentál. Na tieto miesta plánuje magistrát vysadiť zeleň trvalo udržateľným spôsobom," uvádza mesto.

 

Všetky pásy zelene budú vysadené prírode blízkymi štrkovými, trvalkovými záhonmi, ktoré sú po celý rok farebné, a okrasnými trávami. V stredovom páse popri električkovej trati plánuje mesto vysadiť polokry.
 

Prečítajte si tiež: Magistrát hlavného mesta dokončí novú električkovú trať do Petržalky do decembra 2023, ak to však nestihne, príde o eurofondyreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  iMHDNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok