Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.04.2019 15:34 Domov
V apríli čaká školákov sedem celoštátnych kôl predmetových olympiád
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.04.2019 15:34 Domov

V apríli čaká školákov sedem celoštátnych kôl predmetových olympiádBRATISLAVA – V apríli čaká žiakov sedem celoštátnych kôl predmetových olympiád. Tí najlepší z celého Slovenska si zmerajú sily na olympiádach z ruského jazyka, ľudských práv, slovenského jazyka a literatúry, fyziky, ale aj na Turnaji mladých fyzikov.


Biologická olympiáda bude zameraná nielen na projektovú, ale aj na teoreticko-praktickú časť. O tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

 

Celoštátne kolo 27. ročníka Turnaja mladých fyzikov s 25 súťažiacimi sa uskutoční v IUVENTE – Slovenskom inštitúte mládeže v Bratislave od 2. do 5. apríla. V stredu 10. apríla sa začne v Inštitúte vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR v Omšení 21. ročník Olympiády ľudských práv s 54 účastníkmi.

 

"V dňoch 11. až 14. apríla sa bude konať jubilejný 60. ročník Fyzikálnej olympiády, ktorý privíta 27 najúspešnejších žiakov v dvoch slovenských mestách. V Trenčianskych Tepliciach sa uskutoční riešenie teoretickej časti a na Gymnáziu Ľudovíta Štúra v Trenčíne budú súťažiaci riešiť experimentálne úlohy," uviedol rezort školstva. Od 11. do 12. apríla sa v Modre uskutoční 11. ročník Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, kde si svoje vedomosti otestuje 24 súťažiacich.

 

 

"Celkovo 50 najlepších žiakov čaká na celoslovenské meranie síl v rámci 49. ročníka Olympiády z ruského jazyka, ktoré sa bude konať 16. - 17. apríla v Centre účelových zariadení v Bratislave," poznamenalo ministerstvo školstva.

 

Koniec mesiaca bude patriť 53. ročníku Biologickej olympiády. Celoštátne kolo Biologickej olympiády z projektovej časti sa uskutoční 24. až 26. apríla v Centre účelových zariadení v Bratislave, kde si svoje zručnosti otestuje 40 žiakov. Súčasne prebehne aj súťaženie žiakov v teoreticko-praktickej časti, a to na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

 

V máji sú naplánované ďalšie celoštátne kolá olympiád. Súťažiaci si preveria svoje vedomosti z francúzskeho jazyka, techniky, dejepisu a geografie.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok