Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Američan chcel z nemocnice zobrať pacienta s koronavírusom
Američan chcel z nemocnice zobrať pacienta s koronavírusom
27.01.2021 08:22 Zaujímavosti
V Amerike vtrhol muž na Covid oddelenie a násilím chcel odviesť pacienta s pľúcnou ventiláciou, vraj mu stačí liečba vitamínmi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.01.2021 08:22 Zaujímavosti

V Amerike vtrhol muž na Covid oddelenie a násilím chcel odviesť pacienta s pľúcnou ventiláciou, vraj mu stačí liečba vitamínmiMuž vtrhol do nemocnice, bez rúška a trval na odvedení svojho priateľa, ktorý má koronavírus a je napojený na pľúcnej ventilácii. Prípad riešila polícia.


Muž z Ameriky, Tobe Hayden Leigh sa rozhodol sa prísť na covid oddelenie East Surrey Hospital v meste Redhil a nasilu odviesť starého pána, ktorý bol na pľúcnej ventilácii. Prišiel bez nasadeného rúška. Celý prípad zverejnil portál Daily Mail.

Predstavil sa ako priateľ a poradca pacienta a povedal čo chce urobiť, všetko si nahrával na video. Lekár sa mu snažil vysvetliť, že zdravotný stav pacienta je kritický a nie je možné, aby opustil nemocničné lôžko. Pacient, ktorého bolo počas celého obdobia vidieť kašľať a bojovať s dychom, odstránil kyslíkovú trubicu a požadoval odchod domov. Bez prívodu kyslíka by mohol po chvílli zomrieť.

V nemocnici došlo k rozhovoru medzi lekárom a Leighom. Lekár povedal, že pacient má koronavírus a obojstranný zápal pľúc a bez liečby zomrie. Leigh naopak tvrdil, že jeho liečba by mala byť nahradená vitamínom C, vitamínom D a zinkom.

 

 

Hovorkyňa polície uviedla: „Nemocnica East Surrey zavolala v sobotu 23. januára príslušníkov, ktorí informovali o príspevkoch na sociálnych sieťach, ktoré obsahovali videá a urážlivé komentáre zamestnancov nemocnice, ktoré boli urobené v priebehu dvoch dní a ktoré sa podľa všetkého stupňovali. Policajti udelili pokutu dvom osobám zapojeným do porušenia obmedzení Covid a porušili upozornenie, aby nemocnicu opustili. Prebieha vyšetrovanie.“

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok