Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2022Ondrej
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaroslav Naď
Jaroslav Naď
25.11.2021 12:28 Domov
Úžasný dar ministerstva obrany deťom zo znevýhodneného prostredia!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.11.2021 12:28 Domov

Úžasný dar ministerstva obrany deťom zo znevýhodneného prostredia!



BRATISLAVA - Ministerstvo obrany (MO) SR venuje občianskemu združeniu Roma Progress Zvolen 2 105 kusov vyradených počítačov z rokov 1994 až 2014 za viac ako 5,1 milióna eur.


Ministerstvo tak chce prispieť k podpore vzdelávania, výchovy a osvetovej činnosti detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného prostredia. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

 

 

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) nerozumie, prečo síce vyradené, no funkčné počítače ležali roky na sklade. Priblížil, že projekt vznikol, keď oslovil Petra Polláka mladšieho, ktorý sa venuje témam marginalizovaných skupín, aby našli zmysluplnú aktivitu, ktorá pomôže.

 

 

"Ešte po vyše roku a pol ma niekedy prekvapia “pozostatky” po bývalom vedení.  Dobrým príkladom je 2 105 počítačov z rokov 1994-2014, ktoré roky ležali v sklade. Už dávno mohli poslúžiť iným, no kde nebola vôľa, nenašla sa ani cesta. Neplačeme, hľadáme riešenia. Tak sme dali s poslancom Petrom Pollákom ml. hlavy dokopy a pri rozhovore o možnostiach podpory marginalizovaných skupín sme sa rozhodli darovať OZ Roma Progress Zvolen tieto vyradené, no funkčné počítače," vysvetlil Naď.
 

"Ľahostajnosť pri nakladaní so štátnym majetkom v rezorte obrany je minulosťou. Radi zužitkujeme všetko, čo sa dá. Navyše ani v dnešnej digitálnej dobe nie je počítač pre mnohé rodiny na Slovensku samozrejmosťou, preto sme sa rozhodli našu nadbytočnú vyradenú techniku venovať občianskemu združeniu, ktoré spolupracuje s týmito rodinami," povedal minister obrany.

 

 

"Ani v dnešnej dobe nie sú PC v každej rodine samozrejmosťou. Práve občianske združenie Roma - Progress spolupracuje s rómskymi rodinami, organizuje pre ne rôzne podujatia a snaží sa pomôcť aj materiálovo. Veľmi sa tešíme, že môžeme zmysluplne pomôcť. Urobíme tak vždy v akejkoľvek forme a s dobrým úmyslom pre tých, ktorí to potrebujú," dodal.

 

Generálny riaditeľ sekcie majetku a infraštruktúry MO SR Ján Bučan doplnil, že ministerstvo obrany ako ústredný orgán štátnej správy spravuje majetok štátu s ohľadom na maximálnu možnú hospodárnosť a efektivitu. "Preto sme jednoznačne otvorení možnostiam ďalšieho zmysluplného využitia našich nadbytočných komodít, o to viac, ak ide o pomoc deťom žijúcim v neľahkej sociálnej situácii," uzavrel.

 

Možno vás zaujme: Sme rodina: Presadili sme nové návrhy na pomoc tým najslabším!

 

 



reklama


reklama


Zdroj: TASR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASR/ Unsplash



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok