Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. feb. 2019Pravoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.02.2019 19:38 Zaujímavosti
Už zajtra si pripomíname Svetový deň rozhlasu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.02.2019 19:38 Zaujímavosti

Už zajtra si pripomíname Svetový deň rozhlasuNEW YORK - Rozhlas je mohutné masmédium. Dokonca aj v súčasnosti, v ére digitálnych komunikačných prostriedkov, sa dostáva k oveľa širšej verejnosti ako ostatné médiá. Šíri informácie zásadného charakteru a predkladá závažné otázky, zdôraznil generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres v posolstve k tohtoročnému Svetovému dňu rozhlasu. Ten pripadá na 13. februára (stredu) a jeho mottom je "Dialóg, tolerancia a mier".


Cieľom Svetového dňa rozhlasu je upozorniť verejnosť i ďalšie médiá na jeho význam. K ďalším cieľom tohto dňa patrí zlepšenie medzinárodnej spolupráce medzi rozhlasmi a povzbudenie všetkých, ktorí môžu prispieť k ľahšiemu prístupu k rozhlasu i vytváraniu staníc, aby tak konali. Popri tom má 13. február upriamiť pozornosť verejnosti na jedinečné hodnoty rozhlasu, ktorý je schopný poskytnúť služby širokému okruhu ľudí.

 

Rozhlas je osobné a interaktívne masmédium, umožňujúce poslucháčom vyjadriť svoj názor, znepokojenie či krivdy. "Rozhlas prispieva k vytváraniu spoločenstiev," upozornil generálny tajomník OSN.

 

 

 

Generálna riaditeľka Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) Audrey Azoulayová vo svojom posolstve zdôraznila, "že rozhlas má jedinečný rozsiahly potenciál na to, aby budoval harmonickejšiu spoločnosť. V súčasnosti majú rozhlasové stanice pri stimulovaní verejnej diskusie, posilňovaní občianskej angažovanosti a pri zavedení vzájomného porozumenie."

 

Rozhlas otvára nové diskusie a šíri novátorské myšlienky do rodín, dedín, univerzít, nemocníc a na pracoviská. Komunikácia na rozhlasových vlnách sa v súčasnosti môže stať liekom na negativizmus, ktorý, ako sa zdá, na sieti dominuje. Preto sa UNESCO usiluje všade na svete zvýšiť rozmanitosť a pluralitu rozhlasových staníc. "Rozhlas zostáva masmédiom, ktoré má najvyššiu schopnosť reagovania a participácie, ktoré sa adaptuje na zmeny v 21. storočí a ponúka nové prostriedky na interakciu, na účasť na dôležitých diskusiách, najmä pre najmenej majetných ľudí," dodala.

 

 

UNESCO už pravidelne vyzýva rozhlasové stanice, aby sa k nemu pripojili a spoločne oslávili Svetový deň rozhlasu. Prvýkrát sme si tento výnimočný deň pripomenuli v roku 2012. Vyhlásili ho delegáti na 36. zasadnutí Generálnej konferencie UNESCO 3. novembra 2011. Dátum 13. február zvolili v spojitosti so založením Rozhlasu OSN v roku 1946. Návrh na vyhlásenie Svetového dňa rozhlasu predložila delegácia Španielskeho kráľovstva.

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Pexels, Instagram, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok