Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.11.2019 07:44 Relax
Už ani jednu noc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.11.2019 07:44 Relax

Už ani jednu nocAk by sa starosťou predlžoval život, väčšina ľudstva by bola dávno nesmrteľná.


Keď sa starosť znenazdajky objaví na prahu dverí, človek ju väčšinou vpustí ďalej bez toho, aby nad tým vopred premýšľal. Jej prítomnosť je totiž čoraz viac považovaná za niečo, nad čím sa neoplatí vzdychať. Veď existuje vôbec niekto taký, kto by bez nej prečkal čo i len jednu zimu?

 

A starosť sa len usmieva, má totiž rada, ak sa jej dovolí usadiť sa. Je to šikovná zlodejka, vlastne je pravdepodobne najlepšia zo všetkých, pretože ak by ju aj niekto pri krádeži pristihol, neskôr ju opäť posadí na čestné miesto.

 

Starosť je zlodejka úsmevu, ale nie vždy je to viditeľné, pretože prefíkane vymyslela falošný smiech. Je zlodejka spánku, ale nikto ju z toho neobviňuje, pretože kruhom pod očami vymyslela dôveryhodnú historku o príčine únavy. A čo je najhoršie, uberá roky, ale to sa občas, žiaľ, ukáže až takmer pred koncom.

 

 

Boha to neprekvapí


Istá žena absolvovala lekársku prehliadku, ktorá sa so železnou pravidelnosťou opakuje raz za rok. Som si istá, že to urobila z povinnosti, vonkoncom sa nemienila znepokojovať tým, či lekár niečo predsa len nájde alebo skonštatuje bezchybný zdravotný stav.


Druhá varianta ju minula, na konci totiž zaznelo nanajvýš znepokojujúce oznámenie. Pravdepodobne trpí non-Hodgkinovým lymfómom, a ako keby toho beztak nebolo viac ako dosť, zdá sa, že reč je o jeho najagresívnejšej forme.


Než sa však potvrdí konečná diagnóza, mala by sa podrobiť viacerým testom. Potom bolo jej údelom vyčkať tri týždne, kým si lekár bude môcť prečítať výsledok a kým sa naisto potvrdí, či sa jej cesta obráti od známeho k tomu, čo nepozná a a ani poznať nechce.


Zatiaľ čo ktokoľvek iný by sa umáral a nekonečne dlho by sa pokúšal trochu urýchliť čas, ona odmietla starosť. A nielenže ju vyhnala preč, navyše by jej vyjadrenie mohlo pomôcť nájsť koniec bludiska tomu, kto ho nevidí.


„Nech to dopadne akokoľvek, pre Pána Boha to nebude žiadne prekvapenie. Keby som sa celé tri týždne trápila a nakoniec zistila, že mám rakovinu, stratila by som tri drahocenné týždne života. Za celých 21 dní som preto neprišla ani o jednu jedinú minútu dobrého spánku."

 

 

Rozhodnutie


Neprebdiem ani jedinú noc a neprespím ani jeden deň. Noc mi dal Boh pre oddych a deň mi daroval pre život. Tmu som dostala, aby som snívala a svetlo zasa preto, aby som uskutočnila sen.


Starosť je možno ako zlodej vynaliezavá, ale nie je tak zručná, aby porazila pevnú vôľu.reklama


Zdroj: netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok