Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Migranti disponujú s manuálmi na oklamanie úradníkov, pri zisťovaní ich skutočnej identity
Migranti disponujú s manuálmi na oklamanie úradníkov, pri zisťovaní ich skutočnej identity
16.10.2017 13:54 Zahraničie
Utečenci majú manuál na oklamanie úradníkov, pri zisťovaní ich skutočnej identity
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.10.2017 13:54 Zahraničie

Utečenci majú manuál na oklamanie úradníkov, pri zisťovaní ich skutočnej identityKODAŇ – Dánske orgány odhalili, že až 634 zo 700 žiadateľov o azyl úmyselne klamalo o svojej totožnosti. Úradníkom tvrdili, že sú prenasledovaní menšinou z Kuvajtu, pritom skoro všetci pochádzali z Iraku.


V priebehu iba niekoľkých mesiacov dánske úrady prešetrili stovky žiadateľov o azyl, ktorí klamali o príčinách svojho odchodu z rodnej zeme. Aby zvýšili svoje šance získať azyl, tvrdili, že sú prenasledovaní menšinou z Kuvajtu, pričom drvivá väčšina z nich, pochádzala z inej krajiny. Ich žiadosti boli po týchto zisteniach okamžite zamietnuté. Momentálne čakajú na deportáciu. Anders Dorph, zástupca riaditeľa dánskej Imigračnej služby, ktorý má na starosti azyl, označil vyšetrovanie za veľmi dôležité. „Už skôr sme zaznamenali podvody, kedy sa migranti pokúsili zatajiť svoju skutočnú štátnu príslušnosť, a získať tak výhodu. Doteraz sme sa s tým nestretli v až takomto rozsahu,“ priznal.

 

 

Vyšetrovatelia tvrdia, že našli dôkazy prostredníctvom sociálnych sietí a na základe medzinárodnej spolupráce, ktoré ukázali, že migranti pochádzajú z Iraku. Úradníci dokonca objavili manuály, ktoré podrobne popisujú spôsob, ako sa majú migranti správať, aby oklamali pridelených úradníkov o pôvode.  

 

Thomas Gammeltoft-Hansen, profesor z Inštitútu Raoula Wallenberrga v Škótsku a expert na utečencov, uviedol, že príručky ukazujú, že rozsah podvodu je oveľa väčší, ako sa očakávalo. „Existuje obrovské množstvo falošných dokumentov, ktoré pomáhajú prijímať identitu, aby človek ľahšie získal azyl. Ak si Iračania dokážu zvýšiť šance získať azyl na 80-90%, potom je pre mnohých atraktívne tvrdiť, že majú inú národnosť,“ uviedol profesor.  

 

 

Veľa prisťahovalcov, ktorí prichádzajú do Európy bez akejkoľvek identifikácie sťažujú situáciu miestnym úradom, odhaliť ich skutočnú identitu. Mnohí z nich preto v snahe získať azyl tvrdia, že pochádzajú z iných krajín, než v skutočnosti sú. V Nemecku sa objavili návrhy, aby úradníci mali právomoc prehľadať mobilné telefóny migrantom, s cieľom overiť si ich pôvod. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky KZ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok