Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
16.05.2020 15:12 Domov
Ústne maturity na opravenie priemeru si zvolilo menej ako jedno percento maturantov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.05.2020 15:12 Domov

Ústne maturity na opravenie priemeru si zvolilo menej ako jedno percento maturantovBRATISLAVA - Ústne maturity na opravenie priemeru si zvolilo menej ako jedno percento maturantov.


O tom informoval hovorca ministerstva školstva Tomáš Kostelník. Vyplýva to z údajov, ktoré Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR získalo z 599 stredných škôl na Slovensku.

 

Internú časť maturitnej skúšky malo tento rok absolvovať 41 017 stredoškolákov. Priemerná známka, ktorú maturanti získali, je dvojka.

„Po prvýkrát máme za sebou novú formu maturity. Možno aj takýmto spôsobom určíme ďalšie smerovanie maturít, kde by jedným z kritérií bola práca žiaka počas celého jeho štúdia,“ uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Internú časť maturitnej skúšky malo tento rok absolvovať 41 017 stredoškolákov.

 

Z dôvodu prevencie a ochrany obyvateľov pred možným šírením vírusu rozhodol minister školstva o novej forme vykonania internej časti maturitných skúšok.

 

 

Známky z maturitných predmetov určili školy administratívne, teda aritmetickým priemerom zo známok, ktoré získal žiak počas štúdia na strednej škole. Žiaci mali možnosť známku prijať alebo ju odmietnuť a následne maturovať ústne.

Školy takto podľa rezortu vypočítali maturantom 142 489 známok. Priemerná známka, ktorú maturanti získali je dvojka, presnejšie 2,07. Maturanti, ktorí nesúhlasili s priemernou známkou, mohli požiadať školu o vykonanie ústnej maturitnej skúšky, a to najneskôr do polnoci 15. mája. Na základe údajov ministerstva školstva študenti odmietli takto známku v menej ako jednom percente prípadov.

 

V tradičnej podobe sa tak bude konať 392 maturitných skúšok, z toho tri štvrtiny budú z anglického jazyka „Dôvodom môže byť najmä snaha študentov získať vyššiu úroveň z cudzieho jazyka, než na akú boli na škole pripravovaní,“ ozrejmil Gröhling.

 


Ústna časť maturitných skúšok sa bude konať v trojtýždňovom období medzi 25. májom až 13. júnom. Presné dátumy úrady zverejnia najneskôr v utorok 19. mája a stanovené termíny budú platiť pre všetky stredné školy v ich územnej pôsobnosti. „V rovnakom termíne bude aj 539 ústnych maturitných skúšok študentov, ktorí si zvolili maturitu z dobrovoľného predmetu. Ústne maturitné skúšky sa môžu uskutočniť aj dištančne. V prípade skúšok v osobnej prítomnosti študentov a členov maturitnej komisie musí škola dodržať hygienické opatrenia určené Úradom verejného zdravotníctva," dodal rezort školstva.reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok