USA sa natrápili s Francúzskom, rozhodli až v tretej tretine

NETKY.SK • 11 Máj 2013, 14:07 • 2 min

HELSINKI - Hokejisti francúzskej reprezentácie sa prezentovali opäť sympatickým výkonom na 77. svetovom šampionáte vo Fínsku a Švédsku.

V sobotňajšom zápase v Helsinkách prehrali s favorizovanými Američanmi 2:4 a nenadviazali na senzačné štvrtkové víťazstvo nad Rusmi. Reprezentanti Spojených štátov amerických viedli po dvoch tretinách len tesne 2:1, potom však gólmi Paula Stastného a Davida Mossa zvýšili na trojgólový rozdiel. Skóre duelu uzavrel 90 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Yorick Treille.

Američania majú na konte 12 bodov a dostali sa na čelo helsinskej skupiny. Francúzi stále majú šancu na štvrťfinálovú účasť, za štvrtými Slovákmi zaostávajú na piatej pozície len o jeden bod.

Výsledok - sobota:
USA - Francúzsko 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Góly: 8. Gionta (Carle), 18. B. Butler (LeBlanc, Stapleton), 52. Paul Stastny (C. Smith), 54. Moss (Faulk, McBain) - 29. Hecquefeuille (Bellemare), 59. Treille (Desrosiers, Meunier)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Rantala (Fín.) - Arm (Švaj.), Käck (Švéd.), 7458 divákov

8. Lotyšsko 4 1 0 0 3 9:19 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.