USA porazilo Dánsko 1:0, Richards: Mali sme šťastie

NETKY.SK • 9 Máj 2015, 07:21 • 2 min

OSTRAVA - Hokejisti USA zdolali v piatkovom súboji B-skupiny MS v Ostrave Dánsko tesne 1:0 a opäť sú na čele tabuľky. Američania triumfovali vďaka gólu Brocka Nelsona z 28. minúty. Zámorský tím má tak štvrťfinále na dosah, na postupovú definitívu si však ešte musí počkať.

Zo začiatku sa hral vyrovnaný duel. Dáni si vytvorili zopár šancí, pričom najväčšiu mal J. Jensen, ktorý vo 8. minúte trafil žŕdku. Postupne prebrali kontrolu nad zápasom Američania, ale ich útoky stroskotali na dánskom brankárovi Dahmovi, ktorý zlikvidoval dva pokusy Larkina aj príležitosť Bonina. V 28. minúte však iba vyrazil strelu pred seba, puku sa zmocnil Nelson, ktorý s nim obkorčuľoval poza bránku a z druhej strany ho poslal do siete - 1:0. Na začiatku tretieho dejstva sa vyznamenal americký brankár Hellebuyck, keď zneškodnil únik O. Laurdisena a toho istého hráča vychytal aj pri prečíslení 3 na 2. Na druhej strane Sexton opečiatkoval žŕdku. Dáni sa už na záverečný nápor nezmohli a tak si do tabuľky B-skupiny pripísali piatu prehru, štvrtú v riadnom hracom čas.

Dáni narazia najbližšie v sobotu o 20.15 h na Nórsko, reprezentanti USA odohrajú ďalší zápas v nedeľu o 16.15 h proti Slovinsku.

B-skupina (Ostrava)

USA - Dánsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 28. Nelson. Rozhodovali: Hodek (ČR), Olenin (Rus.) – Tosenovjan (ČR), Mills (Kan.), vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

USA: Hellebuyck – Faulk, Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Redmond, Gardiner – Morin, Bonino, Lee – Smith, Arcobello, Vesey – Lewis, Eichel, Nelson – Sexton, Larkin, Hendricks

Dánsko: Dahm – D. Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, M. Lauridsen, Bödker - Madsen, Jakobsen, Hardt - O. Bjorkstrand, J. Jensen, P. Bjorkstrand – Spelling, Green, Storm – M. Poulsen, N. Jensen, Starkov - A. Poulsen

Hlasy po zápase (iihf.com):

Todd Richards, tréner USA: "Hrali tvrdo, dreli a niekoľkokrát nás dohnali k strate puku. Nekontrolovali sme zápas tak, ako sme chceli. Mali sme šťastie, že sme dosiahli víťazstvo 1:0."

Kirill Starkov, útočník Dánska: "Je to jeden z najlepších tímov na svete, zdolali Rusko a myslím si, že dnes sme proti nim hrali celkom dobre. Zaslúžili sme si viac ako prehru o jeden gól, mali sme získať nejaké body. Chceli sme vyhrať, ale takýto výkon nám dodá sebavedomie."

8. Slovinsko 5 0 0 0 5 7:19 0

/počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase, víťazstvá v nadstavbe, prehry v nadstavbe, prehry v riadnom čase, skóre, body - prvé štyri tímy do štvrťfinále, posledný opúšťa elitnú kategóriu/