US Open: Andrej Martin postúpil do 2. kola kvalifikácie

NETKY.SK • 22 August 2013, 09:01 • 2 min

NEW YORK - Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako dvadsiaty druhý zvíťazil v stredajšom zápase 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (26. augusta - 9. septembra, celková dotácia 34,3 milióna USD, tvrdý povrch vonku) nad 30-ročným Francúzom Davidom Guezom, 168. v renkingu (bol aj na 116. priečke), v ich treťom vzájomnom dueli 7:6 (3), 3:6, 6:2.

Nadviazal na májový triumf 6:1, 6:3 nad rovnakým rivalom na antukovom podujatí ITF Futures v Ríme a znova sa revanšoval za predvlaňajšiu košickú prehru 4:6, 3:6 z antukového challengeru.

Súperom 23-ročného Bratislavčana vo štvrtok v 2. kole kvalifikácie bude 21-ročný Číňan Wu Ti, 271. v renkingu ATP (najvyššie bol na 161. pozícii). Slováka môže povzbudiť spomienka na suverénny úspech 6:0, 6:1, ktorý sa zrodil v sezóne 2010 takisto na "harde" v uzbeckej Fergane. Andrej Martin sa nachádza na 137. mieste vo svetovom rebríčku, má rekord v podobe 126. stupienka z júla 2013.

Zo Slovákov v stredu v 1. kole kvalifikácie v areáli Billie Jean King USTA National Tennis Center v lokalite Flushing Meadows už uspel Miloslav Mečíř mladší, v utorok prehral Karol Beck. Právo na štart priamo v hlavnej singlovej súťaži majú Martin Kližan a Lukáš Lacko, medzi ženami Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Daniela Hantuchová, Jana Čepelová a Karolína Schmiedlová.