Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. sep. 2020Ľuboslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
17.07.2011 23:00 Politika
Urnu so srdcom Otta von Habsburg uložili v pannonhalmskom opátstve
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.07.2011 23:00 Politika

Urnu so srdcom Otta von Habsburg uložili v pannonhalmskom opátstve
Urnu so srdcom najstaršieho syna posledného rakúskeho cisára a posledného uhorského kráľa Karola I. (IV.) Otta von Habsburga uložili dnes večer v súlade so želaním zosnulého v starobylom benediktínskom opátstve v maďarskej Pannonhalme.
      Na rozlúčke pannonhalmský arciopát biskup Asztrik Várszegi pred prítomnými takmer 100 členmi rodiny pripomenul, že Otto von Habsburg bol vždy verný benediktínskemu učeniu, na čo sú hrdí aj benediktíni.
      Podľa maďarskej tlačovej agentúry MTI po ekumenickom požehnaní maďarským reformovaným biskupom Gusztávom Bölcskeym, evanjelickým biskupom Tamásom Fabinyim, hlavným rabínom Zsoltom Markovicsom a arciopátom biskupom A. Várszegim uložili synovia Otta von Habsburga, Károly a György, urnu so srdcom zosnulého v dolnom kostole opátstva.
      Otta von Habsburga učili maďarčinu, literatúru a maďarské dejiny pannonhalmskí benediktínski mnísi a učitelia, maturoval v maďarskom jazyku. Podľa predstaviteľa opátstva Cirilla Hortobágyiho v roku 1990 krátko po zmene režimu Otto von Habsburg navštívil Pannonhalmu a svojim učiteľom položil na hrob kvety.
      Rozlúčka s najstarším synom posledného rakúskeho cisára a posledného uhorského kráľa Karola I. (IV.), ktorý zomrel 4. júla v Bavorsku vo veku 98 rokov, sa začala v pondelok 11. júla v nemeckom Mníchove a v nasledujúcich dňoch pokračovali v rakúskom pútnickom mestečku Mariazell, kde boli telesné pozostatky Otta von Habsburga a jeho manželky Reginy vystavené v miestnej katedrále. Telesné pozostatky Otta von Habsburga uložili v sobotu 16. júla po bohoslužbe v Dóme sv. Štefana a smútočnom sprievode ulicami rakúskej metropoly do cisárskej krypty pod viedenským Kapucínskym kostolom, kde je pochovaná väčšina príslušníkov habsburského rodu.
Zdroj: TASRreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok