Úradujúci majstri sveta z Nemecka iba remizovali s Austráliou

NETKY.SK • 26 Marec 2015, 07:09 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Nemecka nezvládli svoj prvý zápas v tomto roku. Úradujúci majstri sveta v stredajšom prípravnom stretnutí iba remizovali s Austráliou 2:2, keď črtajúcu sa prehru odvrátil deväť minút pred koncom Lukas Podolski.

"Nationalelf" nastúpil v Kaiserslauterne bez svojej brankárskej opory Manuela Neura, ktorého vyradili zdravotné ťažkosti. Medzi tromi žrďami tak dostal priestor Ron-Robert Zieler, ktorého sa ako prvý pokúsil vážnejšie ohroziť v 9. minúte Leckie, jeho strela však išla tesne mimo. Omnoho nebezpečnejší bol na druhej strane Marco Reus, ktorý prvýkrát rozvlnil sieť v 16. minúte, jeho radosť ale prekazil ofsajd. Už o chvíľu na to však poslal svoj tím do vedenia, keď ho pred bránou našiel Sami Khedira a útočník Dortmundu v sklze otvoril skóre. O šesť minút neskôr mohol takisto Reus zvýšiť na dvojgólový rozdiel, keď využil chybnú rozohrávku súpera a úplne osamotený sa valil na austrálsku bránu, no jeho zakončenie nebolo presné. Víťaz Ázijského pohára hral s favoritom vyrovnanú hru a jeho snaha v 40. minúte vyústila do vyrovnávajúceho gólu. Burns poslal ideálny center do pokutového územia, tam si naň vyskočil James Troisi a hlavou upravil na 1:1. Päť minút po zmene strán sa kapitán hostí Mile Jedinak postavil k priamemu kopu a ten premenil do druhého austrálskeho gólu. Nemcom zavaril aj ich vlastný gólman Zieler, ktorý chcel súperovmu útočníkovi urobiť kľučku, no takmer sa mu to vypomstilo. Skóre sa nezmenilo ani v 71. minúte po hlavičke Mathewa Leckieho.

Zverencom trénera Joachima Löwa sa napokon podarilo odvrátiť negatívny výsledok, keď striedajúci Lukas Podolski po osemminútovom pobyte na ihrisku ľavačkou prekonal Mathewa Ryana. Nemci tak v generálke na nedeľňajší kvalifikačný zápas EURO 2016 proti Gruzínsku remizovali 2:2.

V ďalšom stretnutí zvíťazilo Dánsko nad USA 3:2, keď sa hetrikom blysol Nicklas Bendtner.

Mali - Gabon 3:4 (1:1)

Góly: 5. Diakite, 57. Wague, 82. Sakho - 36. Evouna, 63. a 65. Aubameyang (prvý z 11 m), 90. Ecuele Manga

Dánsko - USA 3:2 (1:1)

Góly: 33., 83. a 90.+1 Bendtner - 19. Altidore, 66. Johannsson

Nemecko - Austrália 2:2 (1:1)

Góly: 17. Reus, 81. Podolski - 40. Troisi, 50. Jedinak

Škótsko - Severné Írsko 1:0 (0:0)

Gól: 85. Berra