Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2021Ondrej
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Karol Mitrík, Jaromír Čižnár, Miroslav Hlivák a Tibor Menyhart počas podpísania Dohody o spolupráci medzi ÚVO a NKÚ, GP SR a PMÚ.
Karol Mitrík, Jaromír Čižnár, Miroslav Hlivák a Tibor Menyhart počas podpísania Dohody o spolupráci medzi ÚVO a NKÚ, GP SR a PMÚ.
24.04.2018 11:02 Domov
Úrad pre verejné obstarávanie predstavil zástupcom EK návrhy na lepšie čerpanie eurofondov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.04.2018 11:02 Domov

Úrad pre verejné obstarávanie predstavil zástupcom EK návrhy na lepšie čerpanie eurofondovBRATISLAVA – Zavedenie plnej elektronizácie verejného obstarávania, vypustenie dvojobálkového systému predkladania ponúk či zvýšenie limitov pre zákazky s nízkou hodnotou. To sú niektoré z návrhov na zrýchlenie procesu i zjednodušenie kontroly verejných súťaží pri eurofondových zákazkách, ktoré Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) predstavil na pracovnom stretnutí s predstaviteľmi Európskej komisie (EK).


"Ďalšími navrhovanými opatreniami je napríklad zvýšenie limitov na dvojnásobok pre kontrolu zákaziek financovaných z fondov úradom pred podpisom zmluvy, ale i zníženie kaucií pre podávanie opravných prostriedkov," informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková. Súčasťou balíčka návrhov sú aj kroky posilňujúce protikorupčné opatrenia.

 

Týkajú sa dohody o vzájomnej spolupráci s Generálnou prokuratúrou SR, spolupráce s Európskym úradom pre boj proti podvodom OLAF i kooperácii s Protimonopolným úradom (PMÚ) a Najvyšším kontrolným úradom (NKÚ).

 

ÚVO na stretnutí tiež prezentoval štatistiky odhalení porušenia zákona o verejnom obstarávaní, ktoré by mali v prípade podpisu zmluvy vplyv na výšku korekcie. "Za rok 2017 išlo konkrétne o pochybenia v objeme takmer 100 miliónov eur," uviedla Zvončeková.

 

"ÚVO má v aktivitách, prispievajúcich k odhaleniu nedostatkov vo verejnom obstarávaní pri eurofondových zákazkách a tým i zníženiu následnej miery finančných korekcií, podporu EK," tlmočila Zvončeková informáciu z rokovania, na ktorom mal zastúpenie aj Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu i zástupcovia jednotlivých riadiacich orgánov.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok