Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2023Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Odosielanie informácií
Odosielanie informácií
29.12.2021 12:58 Domov
Úrad chce zvýšiť povedomie o ochrane whistleblowerov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.12.2021 12:58 Domov

Úrad chce zvýšiť povedomie o ochrane whistleblowerovBRATISLAVA – Úrad na ochranu oznamovateľov (ÚOO) odštartoval verejné obstarávanie na realizáciu komunikačnej kampane, ktorej cieľom je zvýšenie povedomia o ochrane oznamovateľov korupcie, tzv. whistleblowerov. „Návrhy do súťaže možno posielať do 31. januára,“ informuje úrad na svojej stránke. Približuje, že odhadovaná hodnota zákazky je 115 000 eur bez DPH.


„Ide o jednokolovú verejnú anonymnú súťaž s neobmedzeným počtom účastníkov. Kampaň je financovaná z plánu obnovy,“ uvádza ÚOO. Zámerom kampane je zvýšenie povedomia o úrade, jeho úlohách a cieľoch v kontexte osvety o existencii samotného zákona o ochrane oznamovateľov. „Komunikačná kampaň má upozorniť verejnosť, že Úrad na ochranu oznamovateľov je pripravený ich ochrániť, ak sa rozhodnú konať a oznámia korupciu či inú nekalú praktiku,“ dodáva.

 

 

Úrad taktiež vyhlásil súťaž architektonických návrhov na kompletnú rekonštrukciu a premenu svojho sídla. „Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavebných prác sú 800 000 eur bez DPH,“ informuje úrad vo zverejnenom oznámení vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Aj v tomto prípade bude náklady financovať z prostriedkov plánu obnovy. Návrhy možno podávať do 21. februára 2022. ÚOO začal s reálnou činnosťou od 1. septembra tohto roka. „Za prvých 100 dní sa na úrad obrátilo 111 ľudí. Úrad dostal 45 oznámení a z nich viac ako polovica sa týkala vážneho porušenia zákona,“ informuje úrad na svojom webe.

 

Možno vás zaujme: Nedostatok IT odborníkov je celosvetový problémreklama


reklama


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok