Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
(študentské mesto) vysokoškolský internát, Mlynská dolina, Bratislava
(študentské mesto) vysokoškolský internát, Mlynská dolina, Bratislava
14.09.2020 15:22 Domov
Univerzita Komenského hlási 2 prípady COVID-19 na internátoch v Mlynskej doline
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2020 15:22 Domov

Univerzita Komenského hlási 2 prípady COVID-19 na internátoch v Mlynskej dolineBRATISLAVA - Na internátoch Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa objavili prvé dva prípady ubytovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Informovala o tom Martina Mášiková z rektorátu UK.


Prvá bola Družba 

Prvý prípad podľa UK nahlásil Vysokoškolský internát Družba. "Ubytovaný strávil 3. septembra počas ubytovávania v internátnej izbe 20 minút a odcestoval domov. Následne 11. septembra sa u neho potvrdilo ochorenie COVID-19 a momentálne sa lieči doma," uviedla Mášiková.

 

 

Vzhľadom na prísne hygienické pravidlá počas ubytovania univerzita nepredpokladá, že by mohol nakaziť inú osobu.

 

2 študentky sú už izolované

Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny UK eviduje druhý prípad. "Študentku s pozitívnym výsledkom testu ako aj jej spolubývajúcu sme ubytovali v izolačných izbách, internát im zabezpečí doručovanie stravy a bezpečnú likvidáciu odpadu. Študentka sa nakazila od svojej kolegyne. Momentálne obe študentky čakajú na termín ďalšieho testu," priblížila Mášiková.

 

Ako doplnila, na výučbovom procese sa nezúčastnili, v spoločných stravovacích zariadeniach neboli a minimalizovali kontakt s inými osobami na internáte.

 

Zamestnanci internátov sú priebežne testovaní 

Univerzita tvrdí, že študenti mali bezpríznakový priebeh ochorenia. "V oboch prípadoch intenzívne komunikujeme s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave, ktorý dohľadáva ich blízke kontakty a osloví všetkých, ktorí by mali podstúpiť test. Zamestnanci internátov, ktorí pravidelne prichádzajú do kontaktu s ubytovanými, od začiatku septembra priebežne podstupujú testy na ochorenie COVID-19," poznamenala Mášiková.

 

 

Univerzita počas leta podnikla potrebné kroky k nastaveniu čo najbezpečnejšieho režimu prevádzky. Situáciu pozorne monitoruje permanentný krízový štáb UK, v prípade výskytu ďalších prípadov aktivuje prísnejšie opatrenia.

 

Opatrenia pre študentov

Najväčšia slovenská univerzita opätovne apeluje na študentov, aby sa správali zodpovedne, nezúčastňovali sa na hromadných podujatiach, obmedzili návštevy v cudzích izbáchdodržiavali hygienické a bezpečnostné pokyny (rúško – odstup – ruky).

 

 

"Špeciálne upozorňujeme na používanie rúšok v spoločných priestoroch, hlavne na toaletách a vo výťahoch. Zároveň vyzývame študentov, u ktorých sa potvrdí ochorenie COVID-19, aby čo najskôr kontaktovali študijné oddelenie svojej fakulty," dodala Mášiková s tým, že ak študent býva v ubytovacom zariadení UK, má zároveň kontaktovať aj vedenie internátov.

 

 

Ochranné pomôcky môžete objednávať na shop.netky.sk.  Na sklade sú jednorázové ochranné rúška, textilné ochranné rúška a dezinfekčné gély.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, TASR/Štefan Puškáš/Erika Ďurčová, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok