Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.06.2018 11:58 Zaujímavosti
Umelá inteligencia dokáže predpovedať, kedy nastane náš súdny deň: Najnovšia technológia sa postupne dostáva do nemocníc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.06.2018 11:58 Zaujímavosti

Umelá inteligencia dokáže predpovedať, kedy nastane náš súdny deň: Najnovšia technológia sa postupne dostáva do nemocnícŠpeciálny algoritmus je schopný oveľa rýchlejšej a presnejšej diagnostiky, akú dokáže sprostredkovať lekár.


Aj do medicíny sa pomaly, ale isto dostáva umelá inteligencia. Je to prirodzený vývoj doby, v ktorej žijeme. Najnovšie sa v tejto oblasti začali testovať špeciálne algoritmy, ktoré sú schopné rozanalyzovať a vyhodnotiť veľké množstvá dát z pacientových záznamov za krátky čas. Lekárom to môže pomôcť nielen pri stanovení diagnózy, ale poradiť, kedy je vhodné pacienta prepustiť, či v najhoršom prípade, predpovedať jeho smrť.

 

Tieto neurálne siete lekárom ušetria veľké množstvo dôležitého času tak, že v pacientovej anamnéze prechádzajú záznam po zázname, aj tie najmenej nápadne poznámky dopisované rukou, ktoré sú v podobe PDF. Takéto veľké množstvo údajov bežne lekár nedokáže prebrať, čo sa následne môže podpísať na nepresnosti určenia zdravotného stavu. V tomto má technika veľký náskok, diagnózy určuje oveľa presnejšie. Systém lekárom následne odporučí možné riešenia.

 

Táto nová metóda diagnostiky je pokroková predovšetkým svojou komplexnosťou, kedy posudzuje vzájomnú nadväznosť jednotlivých zdravotných problémov. Postupne by sa preto mala stať súčasťou všetkých kliník.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky IK

Foto:  ProfimediaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok