Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. máj. 2023Ferdinand
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.05.2022 21:27 Domov
Úlohou súčasnej generácie je vrátiť Európu späť do rovnováhy, uviedla prezidentka
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.05.2022 21:27 Domov

Úlohou súčasnej generácie je vrátiť Európu späť do rovnováhy, uviedla prezidentka



BRATISLAVA – Ak ju neobnoví, prísľub spoločnej Európy zostane len ambíciou. Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitostí pondelkového Dňa Európy. Zároveň vyjadrila presvedčenie, že táto generácia svoju rolu zvládne.


Rovnováha musí byť podľa Čaputovej medzi právami ľudí a záväzkami. Tiež medzi tým, čo potrebujú jednotlivci alebo európske štáty, a tým, čo je najlepšie pre Európu ako celok. Ďalej poukázala na rovnováhu, v ktorej môžu mať ľudia rozdielne názory, ale kde sú všetci viazaní hodnotami slobody, solidarity, právneho štátu a liberálnej demokracie.

 

 

Hlava štátu pripomenula slová bývalého predsedu Európskej rady Donalda Tuska o tom, ako musí každá generácia lídrov bojovať za Európu. Povojnová generácia európskych politikov musela podľa jeho slov prebudovať západnú polovicu kontinentu. „Druhá generácia musela spojiť Západ a Východ po páde železnej opony. A plne s ním súhlasím, že úlohou tej tretej, našej generácie, je splniť prísľub spoločnej Európy,“ poznamenala.

 

Súčasná generácia európskych lídrov je podľa prezidentky generáciou európskych strážcov a ochrancov, a to pred národným sebectvom aj extrémistickými ideológiami. Deň Európy sa oslavuje 9. mája. Pred 72 rokmi predstavil Robert Schuman návrh na vytvorenie Európskeho spoločenstva uhlia a ocele a jeho deklarácia sa stala základom projektu európskej integrácie. Pri tejto príležitosti organizujú inštitúcie Európskej únie celý rad aktivít, rovnako je to aj v členských krajinách Únie.

 

 

Možno vás zaujme: Slovensko sa pri vojne na Ukrajine postavilo na správnu stranu dejín, vyhlásil premiér



reklama


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  Facebook



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok