Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
20.12.2018 10:31 Domov
Údržba kamerových systémov na slovenských medzinárodných letiskách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.12.2018 10:31 Domov

Údržba kamerových systémov na slovenských medzinárodných letiskáchBRATISLAVA - Ministerstvo vnútra plánuje zabezpečiť servis a pravidelné kontroly kamerových systémov na letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade. Ako sa ďalej uvádza na internetovej stránke Elektronického kontraktačného systému, odhadované náklady na zabezpečenie požadovaných služieb budú v hodnote 2 188 000 eur.


Za túto sumu by mal dodávateľ služieb napríklad vykonávať údržbu a technické prehliadky zariadení a komponentov, analýzy a opravy nahlásených porúch, dodávať náhradné diely, prípadne meniť parametre fungovania systému. Služby má vybraný dodávateľ byť schopný poskytovať 24 hodín denne, 365 dní v roku po dobu štyroch rokov.

"Dňom 30. augusta 2008 došlo k zmenám v spôsobe vybavovania osôb na medzinárodných letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade. Existujúce terminály museli byť rozdelené na dva samostatné celky, ktoré zabezpečia vybavovanie cestujúcich v rámci schengenského a v rámci mimoschengenského priestoru. Pre zvýšenie bezpečnosti a ochrany verejného poriadku na týchto letiskách Ministerstvo vnútra SR zabezpečilo inštaláciu moderného bezpečnostného kamerového monitorovacieho systému," uvádza rezort vnútra.

 

 

Inštalácia systému podľa rezortu prispela k zvýšeniu efektívnosti zásahu voči páchateľom, zefektívnila spôsob výkonu dozoru, prispela k zabezpečeniu dostatku dôkazových informácií alebo k lepšej vzájomnej koordinácii medzi policajnými zložkami, colníkmi a letiskovými útvarmi.

 

"Prevádzka tohto integrovaného systému celkovo zlepšuje ochranu vonkajších hraníc SR na týchto troch medzinárodných letiskách," konštatuje rezort.


 reklama


Zdroj: L.Č. netky.sk/SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok