Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. feb. 2021Alexander
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
20.12.2018 10:31 Domov
Údržba kamerových systémov na slovenských medzinárodných letiskách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.12.2018 10:31 Domov

Údržba kamerových systémov na slovenských medzinárodných letiskáchBRATISLAVA - Ministerstvo vnútra plánuje zabezpečiť servis a pravidelné kontroly kamerových systémov na letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade. Ako sa ďalej uvádza na internetovej stránke Elektronického kontraktačného systému, odhadované náklady na zabezpečenie požadovaných služieb budú v hodnote 2 188 000 eur.


Za túto sumu by mal dodávateľ služieb napríklad vykonávať údržbu a technické prehliadky zariadení a komponentov, analýzy a opravy nahlásených porúch, dodávať náhradné diely, prípadne meniť parametre fungovania systému. Služby má vybraný dodávateľ byť schopný poskytovať 24 hodín denne, 365 dní v roku po dobu štyroch rokov.

"Dňom 30. augusta 2008 došlo k zmenám v spôsobe vybavovania osôb na medzinárodných letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade. Existujúce terminály museli byť rozdelené na dva samostatné celky, ktoré zabezpečia vybavovanie cestujúcich v rámci schengenského a v rámci mimoschengenského priestoru. Pre zvýšenie bezpečnosti a ochrany verejného poriadku na týchto letiskách Ministerstvo vnútra SR zabezpečilo inštaláciu moderného bezpečnostného kamerového monitorovacieho systému," uvádza rezort vnútra.

 

 

Inštalácia systému podľa rezortu prispela k zvýšeniu efektívnosti zásahu voči páchateľom, zefektívnila spôsob výkonu dozoru, prispela k zabezpečeniu dostatku dôkazových informácií alebo k lepšej vzájomnej koordinácii medzi policajnými zložkami, colníkmi a letiskovými útvarmi.

 

"Prevádzka tohto integrovaného systému celkovo zlepšuje ochranu vonkajších hraníc SR na týchto troch medzinárodných letiskách," konštatuje rezort.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: L.Č. netky.sk/SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok