Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.02.2021 08:20 Zaujímavosti
Údaje z tejto štatistiky sú naozaj znepokojujúce
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.02.2021 08:20 Zaujímavosti

Údaje z tejto štatistiky sú naozaj znepokojujúceVyhľadávanie štatistických údajov sa stalo nesmierne populárnym.


Predbieha sa, kto prinesie šokujúcejší údaj, dokonca neraz vzniká konflikt. Háda sa, kto je väčší odborník a komu bola nadelená silnejšia analytická myseľ.


Rátanie so životom
Koronavírus naučil rátať so životom a pritom nezabúdať ani na smrť. Spoločnosť sa snaží vypočítať, kedy sa stav zlepší a kedy sa, naopak, zhorší tak, až to bude nezvládnuteľné.

 

Pravdaže, konečné dáta nie sú ani trochu povzbudzujúce a dokážu vzbudiť nechuť získavať novú a novú informáciu.

 


Nanešťastie, poznám štatistiku, ktorá je ďaleko znepokojujúcejšia. Týka sa každého bez výnimky a je aktuálna do ktoréhokoľvek obdobia.


Najviac v spánku
Výskum vraví, že značnú časť života človek, takpovediac, prespí. V posteli sa preleží bezmála 25 rokov, čo znamená, že dĺžka oddychu zastupuje štvrť z pozemskej púte.


V spánku sa premieta čokoľvek, čo jedinec chce, ale aj to, čoho sa ľaká. Nuž a keď už je v bdelom stave, ani zďaleka to nie je ružové. Skôr sa to podobá na čiernu.

 

Mohlo by vás zaujímať: Slová tohto nevidiaceho muža jej vyrazili dych!


Hľadáme, čo sme stratili
Štatistika sa ešte nekončí, pokračuje ďalšou nelichotivou pravdou. Sedem rokov sa nachádza v kúpeľni a päť rokov zasa tým, že sa čaká v rade.


Výskum však neberie do úvahy náladu, a preto, napríklad, nespomína, že kým sa vyčkáva, spoločníkom je sťažnosť a že ani v kúpeľni sa nenájde pekný úsmev.


Štyri roky sa upratuje, s čím väčšina nesúhlasí, pretože sa zdá, akoby čistenie nemalo konca kraja. Len škoda, že kým sa venuje pozornosť starostlivosti o zovňajšok (či už upratovanie v dome alebo dbanie o telo), o dušu sa zaujíma oveľa menej.

 


Tri roky uniká čas v rámci nevyhnutných stretnutí, vďaka čomu sa vytráca schopnosť spontánne komunikovať a do popredia sa dostáva čoraz väčšia formálnosť.


A nakoniec sa zdá, že dva roky sa hľadá, čo sa vytratilo. Ktovie, prečo posledný údaj vzbudzuje na tvári smutný úsmev, však?

 

Prečítajte si tiež: Vagón sa zmenil na kaplnku


Cesta a život
Otázkou je, či popri všetkom, čím ubieha rok za rokom, ešte zostala minúta aj na skutočné žitie. Vyriešiť by to mohlo vyhlásenie, ktoré Ježiš učinil.

 

Povedal o sebe, že On je cesta, pravda a aj život. Kto sa teda približuje k nemu, nachádza zmysluplný deň.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok