Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.11.2019 17:55 Domov
U.S. Steel prezentoval investície do životného prostredia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.11.2019 17:55 Domov

U.S. Steel prezentoval investície do životného prostrediaKOŠICE – Problematike ochrany životného prostredia sa venovalo stredajšie stretnutie v košických oceliarňach U. S. Steel, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia podniku a starostovia blízkych obcí.


Starostovia blízkych obcí a predstavitelia podniku U. S. Steel riešili problematiku životného prostredia. 

 

"Vieme, že obyvatelia regiónu sa živo zaujímajú o otázky životného prostredia, a preto sme chceli zástupcom okolitých obcí a mesta Košice poskytnúť aktuálne informácie o tom, čo všetko sme v posledných rokoch urobili na jeho zlepšenie," povedal podnikový generálny manažér pre environment Miloš Fodor"Sme presvedčení o tom, že 90-percentné zníženie emisií stojí za povšimnutie," uviedol.

 

 

Spoločnosť U. S. Steel Košice deklaruje, že dlhodobo pracuje na znižovaní dosahu hutníckej výroby na životné prostredie. Počas 20 rokov, čo na Slovensku podniká, investovala do ekológie viac než 660 miliónov dolárov (vyše 600 miliónov eur).

 

Hovorca oceliarní Ján Bača informoval, že spoločnosť zrealizovala stovky projektov zameraných na všetky zložky životného prostredia vrátane odpadového hospodárstva, energetickej efektívnosti či ochrany vôd, ale predovšetkým na zlepšenie kvality ovzdušia. Tie boli zamerané na znižovanie emisií tuhých znečisťujúcich látok vo výrobných procesoch koksovne, aglomerácie, vysokých pecí, oceliarne a energetiky.

 

 

Najdôležitejšou investičnou akciou v posledných piatich rokoch bola modernizácia kotolne spojená s úplnou rekonštrukciou kotla číslo 6 a výstavbou nového kotla číslo 7 v súlade s požiadavkami Európskej únie na implementáciu najlepších dostupných technológií.

 

"Najvýznamnejším projektom z hľadiska zníženia tuhých znečisťujúcich látok v tomto roku je odprašovanie štyroch aglomeračných pásov na báze látkových filtrov, ktoré je v štádiu finalizácie. Celkovo ide o 15 projektov spolufinancovaných z Kohézneho fondu EÚ prostredníctvom operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré pomôžu znížiť emisie tuhých znečisťujúcich látok v U. S. Steel Košice v porovnaní s rokom 2000 približne o 93 percent," uviedol Bača.

 

 

S výsledkami najnovších environmentálnych investícií sa oboznámili zástupcovia mesta Košice a obcí Haniska, Veľká Ida, Bočiar, Sokoľany, Bukovec, Gyňov, Perín-Chym a Komárovce.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Gabriela Nagyová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok