Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. máj. 2019Júlia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Skladovanie tovaru
Skladovanie tovaru
26.02.2019 13:05 Ekonomika
Typy paliet a ich výhody
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.02.2019 13:05 Ekonomika

Typy paliet a ich výhodyBez dôležitej prepravy tovaru by ste dnes veľa obchodov zrejme neuzavreli. Okrem vhodného spôsobu prepravy však budete na zaistenie maximálnej spokojnosti a kvality potrebovať aj kvalitné a pevné palety.


Druhov paliet, ktoré sa na transport tovaru využívajú, existuje ale viacero, napríklad využíva IBCS, europalety a industriepalety. Ponuka jednotlivých prepravcov sa ale môže líšiť a každý typ má svoje výhody aj nevýhody. Všetko ale závisí od druhu prepravovaného tovaru.

 

Europalety

 

Drevené palety, ktoré nájdete aj v ponuke prepravnej spoločnosti Elumatrans, sú vhodné na opakované používanie a ich ďalšou nemenej dôležitou výhodou je, že sú štvorcestné. To znamená, že nízkozdvižným vozíkom sa dajú nabrať zo všetkých strán a paletu potom nie je potrebné otáčať.

 

Dôležité pre využitie je označenie palety:

  • AV – sú nové alebo minimálne využívané palety;
  • A - paleta vhodná pre potravinárstvo, bez závad;
  • AB – vhodné pre menšie poškodenia (odratie), ktoré nemajú vplyv na nosnosť;
  • B - palety využívané dlhšiu dobu, môžu byť zašlé s menšími poškodeniami, ktoré nemajú vplyv na ich nosnosť;
  • C - používané palety s konštrukčným poškodením, ktoré zníži max. nosnosť o 40 %.

Používajú sa aj drevené palety, ktoré sú dvojcestné, ale aj také s ktorými nie je možné manipulovať pomocou vysokozdvižného vozíka. Dobré je spomenúť aj to, že nosnosť drevených paliet sa pohybuje od 300 kg do 1 000 kg.

 

Kontajnery a plastové palety

 

Na transport tovaru sa využívajú aj kontajnery, IBCS a plastové palety. Výhodou kontajnerov s vekom je to, že sa dajú použiť na prepravu tovaru a materiálu, ktorý je potrebné chrániť pred poveternostnými vplyvmi, prachom, vlhkosťou či poškodením. Niektoré boxy pritom spĺňajú aj požiadavky na prepravu potravín.

 

IBC plastové nádrže v kokovej klietke sú určené na transport kvapalín. Presný typ závisí od vlastností kvapaliny, z ktorých niektoré sú vhodné aj na transport nebezpečných alebo horľavých látok. S IBC kontajnermi je možné manipulovať za pomoci nízkozdvižného vozíka. Ich objem je od 640 l do 1 250 l.

 

Ponuka je široká a zrejme konkrétny typ prepravovaného tovaru bude rozhodovať o tom, čo si z nej vyberiete, a ktorá prepravná spoločnosť vám dokáže všetky a konkrétne požiadavky splniť. Dovolíme si ale tvrdiť, že jedine s Elumatrans to bude naozaj jednoduché.reklama


Zdroj: Netky EŠN

Foto:  ShutterstockNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok