Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. aug. 2020Hortenzia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.08.2017 13:22 Zaujímavosti
Týmto mýtom by ste nemali veriť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.08.2017 13:22 Zaujímavosti

Týmto mýtom by ste nemali veriťBRATISLAVA - Zamilovať sa je tak jednoduché. Ale udržať vzťah už je celkom drina. Ak budete veriť tomu čo sa traduje, teda napríklad že protiklady sa priťahujú alebo, že šťastné páry sa nehádajú, ďaleko to nedopracujete, zhodujú sa psychológovia. Tieto mýty totiž nie sú založené na pravde, ale skôr na rozprávkach.


Protiklady sa priťahujú

Tento mýtus v sebe máme už od puberty. Predsa "zlí" chlapci si nakoniec vyberú "dobré" dievčatá, nie? Aj keď na atraktívnosti protikladov niečo je (extroverti si napríklad častejšie vyberajú introvertov), ​​kľúčové pre lásku je to, či sa náprotivky dopĺňajú. Najlepšie je preto hľadať niekoho, kto má vlastnosti a zručnosti, ktoré naopak vám chýbajú. Plusom je podobná minulosť a tiež koníčky. Ľahko sa tiež dajú dokopy ľudia, ktorí pochádzajú z podobného prostredia.

 

Šťastné páry sa nehádajú

Toto si myslí skoro každý. A niet sa čo diviť filmy, televízie i spoločnosť sama živí mýtus, že zamilované a šťastné páry si žijú život zaliaty slnkom a smiechom. Ale je to pravda aj v realite? Nie. Všetky páry majú svoje drobné alebo väčšie rozpory a nie je to žiadny znak toho, či im vzťah vydrží alebo nie. Diskutovať je zdravé a je to potrebné, ak sa tak deje doma a nie na očiach všetkých okolo. Dôležité pri hádkach však je aby ste neskĺzli k urážkam a svoj náprotivok nekritizovali a nesúdili. Povedzte jednoducho svoj názor bez obviňovania to vás môže len posilniť.

 

 

Páry sa majú milovať päťkrát za mesiac

Neexistuje žiadna správna frekvencia sexu, každý má predsa iné potreby. Najdôležitejšie je aby sa obaja z páru zhodli a ani jeden sa do ničoho nenútil.

 

Ten pravý vzťah nevyžaduje žiadnu prácu

Kdekto si myslí, že akonáhle nájde toho pravého, vzťah jednoducho bude plynúť k spokojnosti oboch, bez toho aby sa musel nejako snažiť. Lenže to je veľký omyl. Svoj náprotivok (rovnako ako kohokoľvek iného) nespoznáte dobre, kým s ním nejakú dobu nie ste. A na začiatku, v čase najväčšej zamilovanosti zo seba každý robí niečo trošku lepšie. Až ako čas plynie, ukazuje svoje pravé ja. A potom sa ešte len ukáže, ako vieme na vzťahu pracovať aby sme si ho udržali. 

 

Svadba alebo dieťa vyrieši všetky problémy

Ženy, ktoré zažívajú krízu vo vzťahu sa občas domnievajú, že svadba alebo dieťa k nim ich partnera viac citovo pripúta. Ale ono to tak vždy nie je. Napríklad bábätko vzťahové problémy oveľa viac prehĺbi, pribudnú totiž ďalšie a ďalšie zámienky k hádkam. Radšej sa preto zamerajte na to čo sa deje teraz a či a ako je možné to vyriešiť.

 

Záväzok je jednorazová záležitosť

Nasadením prstienka počas svadobného obradu to nekončí. Na svoj záväzok "v dobrom aj v zlom" musíte myslieť každý deň. Dobrý a spokojný vzťah sa nikdy len tak nedeje, musíte si ho so svojím partnerom denne vytvárať.

 

 

Keby ma miloval, vedel by čo chcem a potrebujem

Lenže váš partner nie je jasnovidec. Mužovi naozaj vždy musíte povedať, čo potrebujete aby ste sa cítila šťastná a milovaná. Ak to sú dotyky a bozky dajte to najavo. Zakladáte si na bozku pred odchodom do práce alebo vám záleží na pritúlení pred spánkom? A ako to má váš muž vedieť, keď mu to nepoviete? Vetu ale začnite slovami "Je pre mňa dôležité" alebo "Mám rada, keď", aby to váš partner nebral ako útok alebo si všetko zle nevykladal.

 

Všetci muži podvádzajú

Tento mýtus tiež bohato priživujú médiá, takže mu verí veľká väčšina žien. Avšak pravda to nie je, všetci muži nezahýbají. Ak tomu veríte, svoj vzťah dosť ohrozujete. Ak ste totiž podozrievavá a partnerovi menej veríte, on to vycíti a nebude sa cítiť dobre. Ak stojíte o kvalitný vzťah, musíte sa mu plne odovzdať a ak máte pochybnosti potom o nich hovoriť. Nie je to jednoduché, avšak je potrebné sa otvoriť a byť k sebe navzájom úprimní. 

 

Ľudia sa nemenia

Nie, ľudia sa môžu zmeniť. Pokiaľ to sami chcú. Zmena môže byť ťažká a trochu desivá, preto sa snažte byť podporujúcim a milujúcim partnerom.

 

Šťastne až do smrti existuje

Všetci tak trochu túžime zažiť príbeh z rozprávky. Veriť tomu, že láska nám bude stačiť ku šťastiu. Lenže bohužiaľ to tak nie je. Aby vzťah vydržal je potrebné sa o neho starať a budovať ho.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky JH

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok