Anketa Netky.sk : Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. dec. 2019Marína
BratislavaBratislava 10°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zľava vlajky Európskej únie a Turecka
Zľava vlajky Európskej únie a Turecka
11.11.2019 15:06 Zahraničie
Turecko čelí medzinárodnému problému kvôli nezhodám s EÚ
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.11.2019 15:06 Zahraničie

Turecko čelí medzinárodnému problému kvôli nezhodám s EÚBRUSEL - Ministri zahraničných vecí EÚ počas dnešných hodin v Bruseli podpísali právny rámec, ktorý umožňuje Únii ukladať Turecku sankcie kvôli prieskumným vrtom a ťažbe plynu v blízkosti pobrežia Cypru. EÚ sa tu angažovala z veľmi jednoduchého dôvodu. Cyprus patrí medzi členské krajiny spoločenstva.


Vedenie EÚ sa navyše domnieva, že aktivity Turecka vo východnom Stredomorí siahajú už za hranice zákona. Dokument Rady EÚ upozorňuje, že navrhnutý právny rámec umožní sankcionovať jednotlivcov alebo subjekty zodpovedné za alebo podieľajúce sa na nepovolených vrtných činnostiach vo východnej časti Stredozemného mora, ktorým cyperské úrady neudelili povolenie na činnosť vo výsostných vodách krajiny a cyperskej ekonomickej zóne.

 

 

Sankcie budú pozostávať zo zákazu vycestovania do členských krajín Únie a zmrazenia majetku pre osoby a subjekty z "čierneho zoznamu" EÚ. Okrem toho osoby a subjekty z krajín EÚ budú mať zákaz sprístupňovať financie osobám a subjektom zo sankčného zoznamu.

 

 

Rada ministrov už v júli vyjadrila poľutovanie nad skutočnosťou, že aj napriek opakovaným výzvam EÚ na zastavenie nezákonných vrtných činností vo východnom Stredomorí, Ankara pokračovala v uvedených aktivitách v cyperských teritoriálnych vodách. Diplomati z tohto dôvodu znovu vyzvali Turecko, aby sa zdržalo podobných krokov, konalo v duchu dobrého susedstva a rešpektovalo zvrchovanosť a zvrchované práva Cypru v súlade s medzinárodným právom.

 

 

Podľa záverov dnešných rokovaní ministrov je na členských štátoch EÚ, aby navrhli jednotlivcov či organizácie na nový sankčný zoznam, ak budú mať proti nim právne platné dôkazy. Ankara naopak tvrdí, že činnosti jej dvoch lodí, zamerané na prieskum nálezísk plynu v blízkosti cyperského pobrežia, sú v súlade s medzinárodným právom.

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  Facebook, TASR, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok